Zamknij
REKLAMA

Jest umowa na rozbudowę DK 91 w Łęczycy. Będą utrudnienia w ruchu

10:20, 17.01.2020 | Maciej Zalewski
REKLAMA
Skomentuj

Została podpisana umowa na rozbudowę DK 91 w Łęczycy. Prace obejmą niemal czterokilometrowy fragment trasy od granicy z Topolą Królewską do południowej granicy miasta. Poprawi się nie tylko komfort i bezpieczeństwo ale także to, nośność drogi, co oznacza to, że będą mogły po niej jeździć nawet najcięższe dopuszczone do ruchu pojazdy bez ryzyka jej uszkodzenia. W mieście wprowadzone zostaną niemal rewolucyjne zmiany.

- Na wlotach do Łęczycy, zarówno od południa, jak i od północy, wybudowane będą ronda, co nie tylko uspokoi i upłynni ruch ale także pozwoli wygodnie i bezpiecznie włączyć się jadącym drogami podporządkowanymi. Wszystkie skrzyżowania zostaną skanalizowane, co oznacza, że pojawią się tam prawo i lewoskręty, wysepki i azyle dla pieszych. Skorygowana zostanie geometria skrzyżowania z ulicą 18 Stycznia, czyli drogą wojewódzką 703. zaś skrzyżowanie z ulicą Belwederską zyska dodatkowy wlot od strony wschodniej i  sygnalizację świetną. Sygnalizatory zostaną również ustawione u zbiegu ze Staromiejską. Wjazd na dworzec PKS-u będzie przeniesiony z DK 91 na ulicę Belwederską, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa. Od dworca do południowej granicy miasta będzie poprowadzony ciąg pieszo-rowerowy, co także znakomicie poprawi komfort i bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu - informuje Maciej Zalewski Główny Specjalista ds. Komunikacji GDDiA w Łodzi.

Wykonawca na przeprowadzenie prac ma 18 miesięcy od chwili podpisania umowy. Wartość kontraktu to blisko 34,9 mln PLN.

(Maciej Zalewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Do PiSDo PiS

1 0

Szkoda, że połowa latarni w Kutnie na skrzyżowaniu z Łąkoszyńską nie świeci. Jest bardzo ciemno, niebezpiecznie. Jak to wygląda panie pośle? 10:47, 17.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone