Zamknij
REKLAMA

Dla kierowców: Nastąpi zamknięcie wiaduktów w związku z budową A1

15:50, 08.01.2020 | M. Zalewski
Skomentuj
REKLAMA

Budowa autostrady na odcinku „A” (węzeł Tuszyn – węzeł Piotrków Trybunalski Południe) wkracza w kolejną fazę. Jutro (9 stycznia) zostanie zamkniętych sześć wiaduktów na odcinku między węzłem Tuszyn i węzłem Piotrków Trybunalski Zachód. Ze względu na zły stan techniczny i niedopowiadające obecnym standardom parametry techniczne, obiekty zostaną rozebrane, a w ich miejsce wybudowane będą nowe. Przeznaczone do rozbiórki  obiekty znajdują się na drogach lokalnych:

- Srock – Wodzinek,

- Imielna – Sierosław,

- Przydatki – Doły Brzeskie,

- Papieże – Karlin,

- Władysławów – Żychlin

- Bąkowiec – Polesie

 - Oznacza to, że okoliczni mieszkańcy będą musieli korzystać z objazdów do czasu wybudowania nowych wiaduktów. Na obecną chwilę, aby przedostać się z jednej strony budowy na drugą, na opisywanym odcinku do dyspozycji kierowców wskazane są dwie drogi: Dąbrówka – Mąkoszyn i Brzoza – Kamocin.  Nowe obiekty będą miały nie tylko większą nośność ale także będą znacznie bezpieczniejsze od zamykanych. Na każdym z nich pojawi się ciąg pieszo – rowerowy, czego na starych obiektach nie było. Jak deklaruje wykonawca wszystkie sześć wiaduktów powinno być gotowych i przekazanych od użytkowania w ciągu najbliższego roku - mówi Maciej Zalewski Główny Specjalista ds. Komunikacji GDDiA w Łodzi. - Stare wiadukty zostaną teraz przygotowane do wyburzenia (usunięte będą bariery, ewentualne oświetlenie, instalacje , a także sfrezowana zostanie warstwa bitumiczna z jezdni). Przewidziany termin wyburzenia, to weekend 18/19 stycznia 2020 roku.

Na czas rozbiórki wiaduktów KONIECZNE BĘDZIE ZAMKNIĘCIE DLA RUCHU AUTOSTRADY A1 NA ODCINKU OD WĘZŁA TUSZYN DO WĘZŁA PIOTRKÓW TRYBUNALSKI ZACHÓD!!! 

Pierwszych kilkudziesięciominutowych zatrzymań ruchu należy spodziewać się już jednak w piątek 17 stycznia ok. godz. 16.00 – 17.00, podczas wprowadzania tymczasowej organizacji ruchu. Przewidywany czas przywrócenia ruchu na autostradzie to poniedziałek 20 stycznia ok. godz. 6.00 – 7.00.

- Reasumując: autostrada A1 między węzłem Tuszyn i węzłem Piotrków Trybunalski Zachód będzie niedostępna dla kierowców od godz. 19.00 w piątek 17 stycznia do godziny 6.00 w poniedziałek 20 stycznia 2020 r. W tym czasie kierowcy podróżujący między południem i północą Polski muszą korzystać z objazdów:

 - Jadąc od Łodzi w kierunku Katowic: na węźle Tuszyn zjeżdżają z autostrady A1 na DK 12/91 i przez Srock jadą w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na węźle Piotrków Trybunalski Północ zjeżdżają w prawo na drogę ekspresową S8 i dojeżdżają nią do autostrady A1 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód.

 - Jadąc od strony Katowic w kierunku Łodzi, należy na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjechać na drogę ekspresową S8 (kierunek Warszawa), dotrzeć do najbliższego węzła – Piotrków Trybunalski Północ, tam skręcić na DK 12/92 i dojechać nią do węzła Tuszyn, skąd można kontynuować podróż w kierunku Łodzi i Gdańska autostradą A1 - podaje Maciej Zalewski.

 

Kierującym przypominamy  o konieczności bezwzględnego przestrzegania przepisów i stosowania się do ustawionego oznakowania. Należy pamiętać, że budowa opisywanego odcinka autostrady A1 odbywa się POD RUCHEM, co powoduje szereg komplikacji, niebezpieczeństw i jest ogromnym wyzwaniem zarówno dla wykonawcy, jak i kierowców.  

Warto przed planowaną podróżą przeanalizować możliwości przejazdu trasą alternatywną,  gdzie nie ma ryzyka napotkania robót drogowych i utknięcia w zatorze samochodów. Czas poświęcony na taką analizę, z pewnością nie będzie zmarnowany i pozwoli uniknąć straty czasu i nerwowych sytuacji.

(M. Zalewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA