Zamknij
REKLAMA

Uczniowie SP nr 6 z wizytą w firmie DS Smith

19:56, 12.12.2019 | O.R
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 11.12. 2019 r. uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Kutnie w ramach miejskich grantów oświatowych „Eko-pracownia twórczego działania” prowadzonych przez Izabelę Fijałkowską gościli na strefie ekonomicznej. Odwiedzili firmę DS Smith, zajmującą się produkcją opakowań oraz recyklingiem tektury. Celem wycieczki było poznanie sposobów przetwarzania tego surowca.

Uczniowie poznali cały proces od projektu poprzez wycinanie elementów na ogromnych i nowoczesnych maszynach, poprzez pakowanie do wysyłki dla klientów w całej Europie. Największe wrażenie zrobiła na nich hala produkcyjna, gdzie przy niewielkiej pomocy ludzi pracowały ogromne maszyny tj. Bobst do wykrojów płaskich, LMC / Martin produkujący opakowania klapowe, RDC do wykrojów rotacyjnych oraz Pacyfiki służące do sklejania.

Dzieci odwiedziły również pomieszczenia biurowe, gdzie zaczyna się cały proces od pomysłu i oczekiwań klienta do realizacji projektu. Uczniom bardzo podobało się również specjalne pomieszczenie pokazowe, gdzie można było zobaczyć różnego rodzaju realizacje firmy, które szybko skojarzyło się dzieciom z pomieszczeniem marketowym, gdzie takie opakowania widzą na co dzień. Dzieci otrzymały na pamiątkę tekturowe zabawki do samodzielnego złożenia.

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA