Zamknij
REKLAMA

Licheń. Adwent od najbliższej niedzieli

18:34, 29.11.2019 | Robert Adamczyk Biuro Prasowe Sanktuarium
REKLAMA
Skomentuj

W najbliższą niedzielę, 01.12, w Kościele katolickim rozpocznie się adwent. Jest to czas radosnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. W tym okresie w kościołach odprawiane są tzw. Msze Święte roratnie.

Na adwent składają się cztery niedziele adwentowe. W pierwszą z nich rozpoczyna się w Kościele katolickim nowy rok liturgiczny. W roku liturgicznym 2019-2020 Kościół katolicki w Polce pochyli się nad tematem Eucharystii jako tajemnicy wyznawanej.

Adwent jest czasem, w którym katolicy mają uświadomić sobie, że oczekują na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. W okresie adwentu w liturgii dominuje kolor fioletowy. Podczas sprawowania Mszy św. kapłan zakłada ornat w tym kolorze, który symbolizuje czas pokuty i przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.

Adwent obejmuje kolejne 4 niedziele i dzieli się na dwie części. Pierwsza trwająca do 16.12 włącznie kieruje nasze myśli ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa, natomiast dni od 17 do 24 grudnia są bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Słowo „adwnet” pochodzi z języka łacińskiego i oznacza „przyjście” (adventus).

W wieńcach adwentowych umieszczane są 4 świece, które zapala się w kolejne 4 niedziele adwentu. Różową świecę zapala się w III niedzielę adwentu zwaną Niedzielą Gaudete.

W adwencie wierni mogą uczestniczyć w roratach:

- w bazylice pw. NMPL we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.30.

- w kościele parafialnym pw. św. Doroty od poniedziałku do soboty o 7.00

- dla dzieci w poniedziałki, środy i czwartki o 15.30 także w kościele parafialnym.

 

(Robert Adamczyk Biuro Prasowe Sanktuarium)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone