Zamknij
REKLAMA

Oratoryjny Bal Aniołów w Woźniakowie

09:51, 02.11.2019 | Piotr Szlufik sdb
Skomentuj
REKLAMA

Zwyczajem ostatnich lat Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie przygotowało dla dzieci i młodzieży powiatu kutnowskiego atrakcję na ostatni dzień października. Już po raz dziewiąty odbył się 31 października „Bal Aniołów”.

Na kilkugodzinny program wydarzenia, który przyciągnął ponad pięćdziesięcioro dzieci i młodzieży złożyły się tańce integracyjne, konkursy z nagrodami, zabawy prowadzone przez animatorów oraz krótka modlitwa i słówko kierownika oratorium. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich.

W dzisiejszej kulturze wśród najmłodszego pokolenia promuje się - często pod płaszczykiem niewinnych zabaw - treści i postawy nieodpowiednie dla dziecięcej psychiki: robienie komuś psikusów, kościotrupy, „straszne” przebrania czy „upiorne” zabawy. To kultura ośmieszająca zło i śmierć. My – jako salezjanie – chcemy wskazać dzieciom pozytywne spojrzenie na śmierć, życie człowieka oraz jego powołanie do nieba, do dobra i szczęścia wiecznego – wyjaśnia kierownik oratorium w Woźniakowie. Stąd też propozycja „Balu aniołów”, który niesie pozytywne przesłanie: masz być aniołem niosącym pomoc innym, dobro. Masz być w niebie, gdzie są święci, aniołowie i gdzie my też chcemy dojść – dodaje ks. Piotr.

Oratorium w Woźniakowie serdecznie dziękuje wszystkim przybyłym uczestnikom, salezjanom z Woźniakowa, wychowawcom, opiece medycznej, animatorom i kandydatom. Pragniemy także podziękować Starostwu Powiatowemu w Kutnie za wsparcie materialne tego wydarzenia, które jest częścią zadania pn. „Kuźnia bohaterów – edukacja i służba” realizowanego wspólnie w tym roku przez te podmioty.

(Piotr Szlufik sdb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA