Zamknij
REKLAMA

Połączenia autobusowe strzałem w dziesiątkę

22:47, 07.10.2019 | UM w Łodzi
Skomentuj
REKLAMA

3000 pasażerów dziennie korzystało z połączeń autobusowych uruchomionych we wrześniu na wniosek Województwa Łódzkiego z wykorzystaniem pieniędzy rządowych. - A od stycznia szykujemy kolejne trasy – zapowiedział na dzisiejszej (7.10) konferencji prasowej podsumowującej pierwszy miesiąc funkcjonowania nowych kursów marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Przypomnijmy, że województwo łódzkie korzystając z oferty wsparcia przez rząd uruchamianych na nowo połączeń w regionie, zawnioskowało o 29 nowych kursów. Wszystkie dostały dofinansowanie i – jak podsumował dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Grzegorz Jastrzębowski – na trasy mogło wyjechać 150 pojazdów. Uruchomionych zostało 136 przystanków, które na nowo pojawiły się na mapie regionu. Pasażerowie kupili na tych trasach 21 tys. biletów jednorazowych i 1536 miesięcznych.

- A to dopiero początek – mówił marszałek Grzegorz Schreiber. – Od 1 stycznia uruchomimy osiem nowych połączeń, które uzupełnią istniejącą siatkę. Jest to wynik konsultacji społecznych, jakie cały czas trwają z mieszkańcami.

Marszałek zachęcał też inne samorządy lokalne do składania wniosków o dofinansowanie planowanych przez nie połączeń. Województwo może bowiem wziąć na siebie tylko połączenia międzypowiatowe. Te zaś, które odbywają się w granicach gmin lub powiatów, powinny organizować właśnie samorządy gminne lub powiatowe.

Marszałek zapowiedział też nowe kursy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, które pojawią się w rozkładach w nowym roku. – Dadzą nam one wzrost liczby połączeń kolejowych w województwie o 30 procent – poinformował Grzegorz Schreiber.

Wpłynie na to m.in. zwiększenie do 20 połączeń Łodzi z Tomaszowem i Opocznem, a także połączenia Kutno – Łowicz – Skierniewice. Marszałek zapowiedział też nowe połączenia ŁKA na terenie Łodzi, gdzie uruchomionych zostanie osiem połączeń między Widzewem a Chojnami.

Zasadność tworzenia nowych połączeń potwierdzali na postawie rozmów z mieszkańcami regionu obecni na konferencji posłowie Alicja Kaczorowska i Jacek Matuszewski.

Konferencja była okazją do pochwalenia się nagrodami, jakie firmy z Łódzkiego przywiozły z 13. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, które odbyły się w Gdańsku. Przypomnijmy, że laureatami zostali:

Łódzka Kolej Aglomeracyjna za innowacyjny system integracji komunikacji kolejowej i autobusowej w województwie łódzkim. Otrzymała nagrodę im. inż. Józefa Nowkuńskiego w kategorii Przedsięwzięcia techniczno-organizacyjne oraz systemy informatyczne i telematyczne w infrastrukturze;

ELESTER – PKP za sterownik CZAT 7 – System Automatyki Podstacji Trakcyjnej  - nagroda im. prof. Jana Podoskiego w kategorii Infrastruktura zasileniowa i elektroenergetyczna oraz za wybitne osiągnięcia w stosowaniu nowych technologii i urządzeń trakcji elektrycznej - nagroda SITK RP im. prof. Czesława Jaworskiego w kategorii Infrastruktura;

Zakład Elektroniki Przemysłowej ENIKA za ciągły rozwój w kategorii CSR, ze szczególnym uwzględnieniem oddziaływania na środowisko naturalne w konkursie Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie.

Firma ELESTER – PKP otrzymała też Medal Prezesa SEP za krajowy produkt w zakresie elektryki.

 

Wykaz tras autobusowych, które zostaną uruchomione od 1 stycznia.

(UM w Łodzi)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

kennykenny

1 0

Niby gdzie i w jaki sposób przeprowadzane są te konsultacje społeczne??? 11:34, 08.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

leonleon

1 0

no jak gdzie ....na plebanii ha ha 11:57, 08.10.2019


PasażerPasażer

0 3

A z Dąbrowie do Kutna będzie połączenie ? 16:32, 08.10.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

pasazerpasazer

1 0

po co 17:03, 08.10.2019


NickoNicko

0 0

Wyciągnij swoją brykę z garażu i połączenie gotowe. 17:08, 08.10.2019


PpppPppp

0 0

Przecież jest bus 17:28, 08.10.2019


REKLAMA