Zamknij
REKLAMA

Oratorium z Woźniakowa na Campo Bosco

18:20, 28.08.2019 | Piotr Szlufik SDB
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 22-25 sierpnia grupa młodzieży z Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie uczestniczyła w wydarzeniu pn. Campo Bosco. Spotkanie odbyło się już po raz kolejny w Czerwińsku nad Wisłą, gdzie w cudownym obrazie króluje Maryja Pocieszycielka – Pani Mazowsza.

Tegoroczna – 26. edycja – Campo Bosco, która już od kilku lat odbywa się w konwencji festiwalu została oparta na tematyce budowania mostów. Całemu wydarzeniu towarzyszyło hasło „Most ku przyszłości”, które powracało w różnych momentach dnia. Przeszło trzystu uczestników Campo przez prawie cztery dni mogło doświadczyć wspólnoty, siły modlitwy, spotkać ciekawych ludzi, rozwinąć niektóre swoje zainteresowania oraz pobawić się przy muzyce. Organizatorzy zapewnili bowiem młodzieży bogaty program festiwalowy. Nie zabrakło warsztatów m.in. fotograficznych, dziennikarskich czy z pomocy przedmedycznej. Wieczory były zapełnione koncertami różnych zespołów i muzyków (NeoKlez, Another, Zeus, Dikanda). W ciągu dnia odbywały się też panele tematyczne z zaproszonymi gośćmi (m.in. Marcin Zieliński, ks. Michał Mejer SDB, ks. Jarosław Wąsowicz SDB, o. Rafał Huzarski SJ, s. Maria Santus). Tegoroczne spotkanie w Czerwińsku wypełnione było również elementami teatralnymi. W czasie Campo wystąpiły: Teatr ITP z Lublina (Zazdrośnice), Kabaret Świerszczychrząszcz, Poławiacze Pereł, Teatr Franciszka (Bezimienni) oraz Krakowski Teatr Biblijny (Tobiasz). Ważne były momenty duchowe czyli codzienne modlitwy, Msze święte, modlitwa uwielbienia i sakrament spowiedzi.

Wakacyjne spotkanie Campo Bosco to cykliczne wydarzenie dla młodzieży organizowane już od przeszło dwóch dekad przez salezjanów Inspektorii św. Stanisława Kostki. Pierwsze odbyło się w Lutomiersku koło Łodzi, a od kilkunastu lat miejscem tego spotkania jest Czerwińsk nad Wisłą.

Trzydziestoosobowa grupa z Woźniakowa – z terenu powiatu kutnowskiego i łęczyckiego –mogła uczestniczyć w Campo Bosco dzięki środkom finansowym pochodzącym z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Od czerwca b.r. Oratorium realizuje z tym podmiotem zadanie pod nazwą „Klub dla młodzieży zagrożonej marginalizacją”. Dziękujemy serdecznie za wsparcie tego wydarzenia.

 

(Piotr Szlufik SDB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone