Zamknij
REKLAMA

Oratoryjne kolonie na Mazurach

12:10, 19.08.2019 | Piotr Szlufik sdb
REKLAMA
Skomentuj

Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie zorganizowało kolonie w miejscowości Czerwona Karczma koło Ostródy. Grupa czterdziestu pięciu osób wypoczywała nad Jeziorem Pauzeńskim od 9 do 18 sierpnia.

Po raz kolejny dzieci oraz młodzież z Kutna i okolic mogli twórczo spędzić czas wakacji w duchu salezjańskim. W tym roku kolonie wyjazdowe odbyły się w Salezjańskim Ośrodku Młodzieżowym na Mazurach. Pod kierunkiem kierownika woźniakowskiego oratorium ks. Piotra i czterech wychowawców odpoczywało czterdzieści pięć osób w wieku od 11 do 17 lat. Sprzyjająca pogoda umożliwiła częste plażowanie i kąpiel w jeziorze. Uczestnicy chętnie korzystali również z rowerów wodnych, kajaków i łódek. Podczas kolonii był czas na zajęcia sportowo-rekreacyjne, dyskoteki, zabawy integracyjne, seanse filmowe oraz ognisko z pasowaniem na pirata.

Nie zabrakło także elementów formacji duchowej czyli modlitw porannych i wieczornych, słówka na dobranoc oraz codziennej Eucharystii dla chętnych. Atrakcją kolonii były też wycieczki do Ostródy, Gietrzwałdu, Olsztyna, Kudyp gdzie koloniści zwiedzali Arboretum Warmii i Mazur, Iławy z rejsem statkiem oraz do Olsztynka. Dzieci i młodzież skorzystali również z wyjazdu szlakiem salezjańskich dzieł, aby poznać placówki w Ostródzie, Starych Jabłonkach i Olsztynie Gutkowie. Na koniec kolonii uczestnicy wzięli udział w animacji misyjnej prowadzonej przez salezjanina ks. Tomasza Łukaszuka z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie z grupą czterech wolontariuszy misyjnych.

Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły przygotować i przeprowadzić tegoroczne kolonie: wychowawcom i animatorom Oratorium im. Bł. Michała Rua, sponsorom indywidualnym a w sposób szczególny wszystkim ofiarodawcom 1 % podatku dochodowego za 2018 r. To również dzięki nim dzieci mogły wypoczywać przez dziesięć dni za niewielką opłatą.

(Piotr Szlufik sdb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

MamaMama

0 0

Dziecko było i wróciło mega zadowolone.
Odgraża, że za rok znów chce jechać. 00:03, 22.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MsmuskaMsmuska

0 0

Moje dzieci były już 3 raz z rzędu....Wakacje bez kolonii z Oratorium to nie wakacje.Zabawa połączona z modlitwą jest piękna.Mam nadzieję,że za rok też pojadą.Wielkie brawa i podziękowania dla księdza Piotra. 00:18, 28.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zegarmistrz ŚwiatłaZegarmistrz Światła

1 1

Po owocach ich poznacie.
Księża - więcej złego niż dobrego czynią.
Modlą się pod figurą, a diabła mają za skórą.
Oto wielka tajemnica wiary - złoto, euro i dolary.

Wakacje z klerem katolickim to porażka. Lenistwo i marnotrawstwo księży sięgnęło dna. Kleru nie da się naprawić.
"Mama" i "Msmuska" - polecam do obejrzenia i przeczytania - https://www.youtube.com/watch?v=EqzY7XLCXSk
Serdecznie pozdrawiam Drogą Redakcję mojego ulubionego portalu eKutno, Zegarynkę, Migotkę oraz wszystkich czytelników i komentatorów👍
10:29, 28.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone