Zamknij
REKLAMA

Vistula Folk Festival w Płocku

13:03, 09.08.2019 | O.R
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 20-25 sierpnia po raz ósmy zagoszczą u nas zespoły folklorystyczne z różnych zakątków świata. Tym razem mamy przyjemność gościć zespoły z: Indii, Argentyny, Bułgarii i Słowacji oraz tradycyjnie wystąpią grupy rodzime. Do tej pory, w ramach Vistula Folk Festival, wystąpili u nas artyści z ponad dwudziestu krajów, m.in. z Ukrainy, Gruzji, Brazylii, Meksyku, Nowej Zelandii, Tajlandii, Węgier, Słowacji, Białorusi, Rosji, Dagestanu, Łotwy i Serbii.

Główną ideą zorganizowania naszego festiwalu folklorystycznego jest zachęcenie Państwa do pielęgnowania polskiej kultury ludowej oraz zaprezentowanie i przybliżenie kultur innych krajów. Festiwalowe występy odbywają się w różnych częściach Płocka tj. Park Północny, Stary Rynek i Amfiteatr. Zawsze są to barwne widowiska muzyczno-taneczne, które mogą podziwiać wspólnie całe rodziny, wraz z towarzystwem oprawy muzycznej na żywo.

Bilety na Koncert Galowy, który obywa się w płockim Amfiteatrze można zakupić w cenie 10 zł w przedsprzedaży w Bileterii POKiS lub na: http://bilety.pokis.pl oraz w dniu koncertu w kasie biletowej Amfiteatru. Festiwal posiada certyfikat CIOFF – Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. Organizatorem wydarzenia jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów oraz Miasto Płock. Współorganizatorami festiwalu są: Powiat Płocki i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła”.

Patronat medialny objęli: Gazeta Wyborcza, Tygodnik Płocki, RPL FM, KRDP, Radio HIT, Portal Płock, Dziennik Płocki,kulturaludowa.pl

Program Festiwalu: 20 sierpnia (wtorek) godz. 15.45 - Powitanie i prezentacje zespołów. Miejsce: Stary Rynek.

21 sierpnia (środa) godz. 18.30 - Koncert Inauguracyjny. Miejsce: Park Północny. Wstęp wolny.

22 sierpnia (czwartek) godz. 19.00 - Spotkanie z kulturą bułgarską, zespół „IVAN VALEV” z siostrzanego miasta Pleven.

23 sierpnia (piątek) godz. 19.00 - Koncert „Gran Ballet Argentino”. Miejsce: Stary Rynek.

24 sierpnia (sobota) godz. 19.30 - Koncert Galowy. Miejsce: Amfiteatr. Wstęp: 10 zł.

25 sierpnia (niedziela) godz. 11.30 - Msza św. z udziałem zespołów (Bazylika Katedralna).

Kolorowy korowód folklorystyczny ulicami Starego Miasta (Katedra-plac Narutowicza-Grodzka-Stary Rynek); zabawy zespołów z mieszkańcami (Stary Rynek).

Do zobaczenia w Płocku!
 

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone