Zamknij

Ferie z Wojskami Obrony Terytorialnej

11:08, 20.02.2025 Aktualizacja: 11:09, 20.02.2025
Skomentuj 9ŁBOT 9ŁBOT

Zima, śnieg i wojskowe wyzwania – w takich okolicznościach 26 ochotników z regionu uczestniczy w intensywnym szkoleniu organizowanym w ramach kolejnej edycji programu „Ferie z WOT”. Na terenie 91. batalionu lekkiej piechoty w Zgierzu nowi rekruci przez 16 dni zdobywają kluczowe umiejętności, które sprawdzą podczas wymagającego egzaminu, tzw. pętli taktycznej.

Podczas szkolenia uczestnicy uczą się topografii, medycyny pola walki, obsługi i składania broni, a także elementów „zielonej taktyki”, czyli skutecznego poruszania się w terenie leśnym. Równolegle, w strukturach 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, odbywa się 8-dniowe szkolenie dla osób mających już wcześniejszy kontakt z wojskiem. To dla nich szansa, by ponownie zasilić szeregi służby czynnej i kontynuować swoją misję.

Szkolenie podstawowe, skierowane do tych, którzy po raz pierwszy mają styczność z wojskowością, obejmuje szeroki wachlarz zagadnień. Szczególny nacisk kładzie się na taktykę indywidualną, przygotowanie do działania na polu walki, terenoznawstwo oraz szkolenie strzeleckie.

W gronie uczestników znalazło się siedem kobiet, z których większość to osoby pracujące. Dla uczniów i studentów szkolenie to doskonała okazja, by w aktywny i nietuzinkowy sposób wykorzystać dwutygodniową przerwę zimową.

Zwieńczeniem tego wymagającego etapu będzie uroczysta przysięga wojskowa, składana na sztandar jednostki. Dla każdego rekruta będzie to moment pełen dumy i emocji – chwila, która oficjalnie włączy ich w szeregi 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

(Biuro Prasowe 9ŁBOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%