Zamknij
REKLAMA

Partia Polska 2050 Szymona Hołowni wybrała Zarząd Regionu Łódzkiego

11.08, 07.12.2022 Ewa Szymanowska Aktualizacja: 11.15, 07.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Polska 2050 Szymona Hołowni wybrała władze regionalne w województwie łódzkim. Przewodniczącą została Ewa Szymanowska, absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Przez blisko 10 lat związana była z sektorem bankowości hipotecznej i firmowej, dlatego dostrzega wiele problemów, które należy rozwiązać systemowo, by chronić klientów banków i instytucji finansowych przed zawarciem niekorzystnych dla nich umów.To jeden z tematów, którym chce się zająć wchodząc do polityki. Ma naturę społecznika, dlatego od wielu lat angażuje się również w działania na rzecz praworządności, praw kobiet czy dzieci z pieczy zastępczej. Prywatnie jest rodziną zastępczą dla nastoletniej Oli, którą poznała będąc wolontariuszem w domu dziecka.  

Do Zarządu Regionu weszli także:  

Skarbnik: Katarzyna Krawczyk absolwentka kierunku Zarządzanie i Marketing na Politechnice Łódzkiej, Zawodowo specjalistka ds. logistyki, w prywatnej firmie specjalizującej się w handlu międzynarodowym. Z natury społeczniczka, osoba bardzo energiczna, angażująca się w wiele działań na terenie Łodzi. Jest współorganizatorem większości akcji Stowarzyszenia Polska 2050 w Łodzi. Dodatkowo wieloletnia Prezeska Zarządu w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym, propagująca w nim działania ekologiczne, dbająca o społeczność działkowców oraz  o unowocześnienie Ogrodu. Osobiście bardzo interesuje ją nurt "zero waste" czyli ograniczanie do maksimum zaśmiecania środowiska. Jej działania będą skupione wokół tego tematu. Prywatnie mama przyszłorocznego maturzysty. 

 Sekretarz: Bartłomiej Dyba-Bojarski jest radcą prawnym i radnym miasta Łodzi. W tej kadencji złożył już ponad 400 interpelacji. To najwięcej ze wszystkich radnych miejskich. Interweniował w sprawach naprawy dróg, chodników i jakości łódzkich remontów. Zajmował się bezpieczeństwem na przejściach dla pieszych, ochroną zieleni, a także łódzką kulturą. 

 Członek Zarządu: Damian Pacześniak jest pracownikiem sektora pomocy społecznej, gdzie zajmuje się promocją i rozwojem rodzicielstwa zastępczego. Jeden z fundatorów i wiceprezes Fundacji Dobrodzieje Się, która wspiera dzieci z rodzin zastępczych i niezamożnych. Żonaty, ojciec trójki dzieci w wieku szkolnym. 

 Członek Zarządu: Piotr Kopek, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UŁ, od 30 lat aktywnie uczestniczy w życiu publicznym Bełchatowa. Wieloletnie zaangażowanie w lokalne sprawy społeczne i praca m.in. w Stowarzyszeniu Bełchatów Mała Ojczyzna oraz w Stowarzyszeniu Przyjaciół Bełchatowa, zostało docenione przez przyznanie przez Prezydenta RP wysokich odznaczeń państwowych: Brązowego oraz Srebrnego Krzyża Zasługi. W latach 1998 - 2010 był radnym Rady Miasta Bełchatów oraz jednym z założycieli i pierwszym prezesem Stowarzyszenia Ziemia Bełchatowska. Był m.in., dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy i pierwszym w historii powiatu bełchatowskiego Rzecznikiem Konsumentów. Obecnie pracuje jako menadżer w prywatnej spółce.  

Wybory w województwie łódzkim odbyły się 3 grudnia 2022 roku. 

(Ewa Szymanowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

marcimarci

3 4

Żałosne to wszystko 16:16, 07.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HercaiHercai

3 1

Do zakochania jeden krok a od Hołowni do Bezhołowia to i pół kroku i gdzie się pchata bo koryto śnieży 19:17, 07.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kasa nr 1Kasa nr 1

2 1

Przedstawicielka banku będzie dbała,żeby bank nie zarabiał na klientach.To można wmówić tylko lemingom . 18:43, 08.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%