Zamknij
REKLAMA

Licheń. Siła miłości

03.13, 22.11.2022 Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu Aktualizacja: 03.13, 22.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Ks. abp Tomasz Grysa, arcybiskup tytularny Rubikonu oraz nuncjusz apostolski na Madagaskarze, przewodniczył w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata głównej Mszy św. w licheńskiej bazylice. Ks. abp Tomasz Grysa funkcje w dyplomacji Stolicy Apostolskiej pełni od ponad 20 lat. Pracował w papieskich przedstawicielstwach w Rosji, Indiach, Belgii, Meksyku, Brazylii, Ziemi Świętej oraz w misji przy ONZ w Nowym Jorku.

Eucharystię koncelebrował ks. Bogusław Binda MIC, przełożony licheńskiej wspólnoty księży i braci marianów. Do wspólnej modlitwy dołączyli także Misjonarze Świętej Rodziny, między innymi pochodzący z Madagaskaru. Podczas Mszy św. modlił się śpiewem chór bazyliki licheńskiej „Stabat Mater” w przeddzień swojego święta patronalnego, wspomnienia św. Cecylii.

– Królestwo Chrystusa nie jest z tego świata i nie przemija, jak inne królestwa. Nasze czasy, naznaczone tak wieloma niebezpieczeństwami, przymuszają wręcz, by przyjrzeć się uważniej władzy Chrystusa – stwierdził w homilii ksiądz arcybiskup. – Ma ona swoje korzenie w śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa, jest pociągającą siłą miłości. Nie wyraża się językiem przemocy, Chrystus nie zmusza nikogo do wiary, nawet zmartwychwstanie dokonało się dyskretnie. Władza Chrystusa wyraża się językiem miłości i prawdy. To jest niesamowita moc, która przemienia ludzkie serca i sprawia, że w świecie rozdartym przez walki i niezgodę, stają się one gotowe do pojednania. Trzeba, by Chrystus zyskał pierwszeństwo także w naszym życiu. Władza Chrystusa jest także wezwaniem dla państw, systemów politycznych i ekonomicznych, by również tam nie bać się wpuścić orędzia Ewangelii, bo to orędzie o sprawiedliwości i pokoju dla wszystkich – podkreślił ks. abp Tomasz Grysa. – Dziś my chcemy w licheńskim sanktuarium odnowić naszą wiarę i zaangażowanie w budowanie Królestwa Chrystusa w naszym życiu. Potrzeba nam wiary dobrego łotra, który ujrzał Króla w Chrystusie, byśmy w Eucharystii dostrzegli prawdziwie obecnego Chrystusa – mówił ks. abp Tomasz Grysa i zachęcał do modlitwy na wzór dobrego łotra „Jezu, wspomnij na mnie…” w różnych sytuacjach życiowych. – W tej modlitwie towarzyszy nam Matka Boża, która stała pod krzyżem, widziała jak dobry łotr otrzymał przebaczenie od Jezusa i przyjęła Jego ucznia za syna. Ona słucha też naszych modlitw i wstawia się za nami jako Matka Miłosierdzia. Żadna modlitwa, wzniesiona za jej wstawiennictwem nie pozostanie niewysłuchana – zapewnił ksiądz arcybiskup.

Po każdej Mszy św. był odmawiany Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata.

Już 22 listopada, we wspomnienie św. Cecylii zapraszamy na prezentację organów licheńskich po Mszy św. o godz. 12.00 i koncert muzyki organowej. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej nadal prowadzi nabór do utworzonego chóru Bazyliki Licheńskiej „Stabat Mater”. Zapraszamy panie i panów, miłośników śpiewu chóralnego.

(Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%