Zamknij
REKLAMA

„Gra Szyfrów" na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi

09.13, 23.09.2022 Rzecznik Prasowy – Dyrektor Biura: dr Rafał Leśkiewicz Aktualizacja: 09.27, 23.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 24–25 września 2022 r. w godz. 10–22.00 w Łodzi w Atlas Arena odbędzie się 33. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. MFKiG to przede wszystkim miejsce spotkań twórców i miłośników sekwencyjnych historii obrazkowych oraz elektronicznych mediów interaktywnych. Festiwal zgromadzi nie tylko fanów gier, ale również wielu ekspertów. 

Na festiwalu nie zabraknie również „Gry Szyfrów", której autorem i pomysłodawcą jest Biuro Nowych Technologii IPN. W strefie gier będzie można wcielić się – na stanowisku VR oraz PC – w rolę kryptologów, którzy łamali szyfry podczas wojny polsko-bolszewickiej.

Projekt gamingowy „Gra Szyfrów" ma na celu pokazanie historii w formie najbardziej przystępnej, czyli przy użyciu nowych technologii, jakimi są niewątpliwie gry komputerowe. Innowacyjność projektu polega na tym, że wątek historyczny nie jest tłem dla rozgrywki, jak w innych produkcjach tego typu, tylko odgrywa rolę pierwszoplanową, a rozgrywka jest uzupełnieniem całej historii. Gra łączy elementy przygodowe point and click z zagadkami logicznymi. To trzy misje wykonywane w trzech różnych miejscach, ale ściśle ze sobą powiązane. Ich celem jest pokonanie wroga dzięki złamaniu szyfrów i wykorzystaniu przechwyconych tajnych informacji.

Serdecznie zapraszamy na stoisko przygotowane z Wydawnictwem IPN.

Polecamy: „Gra Szyfrów" rusza w Polskę

(Rzecznik Prasowy – Dyrektor Biura: dr Rafał Leśkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%