Zamknij
REKLAMA

 Rajd Rowerowy - ,,Wojennym Szlakiem - Edycja IV"

13.25, 08.09.2022 IPN Aktualizacja: 13.25, 08.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Łodzi w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Strefa Rowerowa Brzeziny zaprasza na IV edycję rajdu rowerowego pn. „Wojennym Szlakiem", który rozpocznie się 11 września 2022 r. o godz. 9.30. 

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy poprzez aktywną formę wypoczynku, chcieliby oddać hołd bohaterom walk o wolność i niepodległość Polski. Trasa o dystansie ok. 63 km będzie przebiegać szlakiem wybranych miejsc pamięci narodowej zlokalizowanych na obszarze powiatów: łódzkiego wschodniego oraz tomaszowskiego. Na każdym z wyznaczonych ośmiu punktów postojowych przewodnicy będą przekazywali informacje o wydarzeniach i osobach związanych z danym miejscem. Będzie można także wysłuchać kilku ciekawostek związanych ze specyfiką pracy i zadaniami wchodzącymi w zakres Biura Upamiętniania walk i Męczeństwa IPN. W tym roku uczestnikom rajdu zostanie zaprezentowany oryginalny rower mobilizacyjny wraz z kompletnym oporządzeniem wojskowym stylizowanym na wrzesień 1939. Organizatorzy zapewniają ciepły posiłek na mecie, upominki dla każdego uczestnika wycieczki oraz konkurs z nagrodami. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Start: Koluszki, skwer im. Koła Polskiej Macierzy Szkolnej (przy stacji PKP) Trasa: Koluszki – Felicjanów – Słotwiny – Redzeń Nowy – Węgrzynowice – Żelechlinek – Budziszewice – Będzelin – Kaletnik – Gałków Duży

(IPN)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%