Zamknij
REKLAMA

Powołanie u Terytorialsów

12.07, 05.09.2022 Biuro Prasowe 9ŁBOT Aktualizacja: 12.07, 05.09.2022
Skomentuj 9BŁOT
REKLAMA

Ponad 100 ochotników stawiło się 2 września na szkolenie podstawowe do 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Za tydzień dołączy do nich kolejnych 50 rekrutów, którzy odbędą szkolenie wyrównawcze.

Po przejściu ewidencji kandydaci pobrali ekwipunek niezbędny dla żołnierza i podeszli do testu sprawności fizycznej, podczas którego obowiązywały 3 dyscypliny – marszobieg na dystansie 3 km, skłony tułowia w przód oraz ugięcia ramion czyli tzw. „pompki”. Pierwszy dzień powołania to także szkolenia teoretyczne z zakresu BHP, przepisów prawa dotyczących żołnierzy obrony terytorialnej i ochrony informacji niejawnych.

Podczas kolejnych dni „szesnastki” przyszli żołnierze będą szkolić się z taktyki, topografii i strzelectwa na terenie koszar w Łasku. Na zakończenie czeka ich egzamin sprawdzający, tzw. „pętla taktyczna”. Zwieńczeniem szkolenia będzie uroczysta przysięga wojskowa, która odbędzie się 17 września na Rynku Miejskim w Łasku.

„To liczne powołanie ochotników. Duże zainteresowanie służbą spowodowane jest niewątpliwie sytuacją polityczną za wschodnią granicą. Ponadto, powstał nasz trzeci batalion lekkiej piechoty w Łasku, co wiąże się z pozyskaniem ochotników z tego regionu” – powiedział ppłk Marcin Markiewicz, Zastępca Dowódcy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Szeregi łódzkich Terytorialsów poszerzą się w najbliższym czasie o blisko 150 żołnierzy.

(Biuro Prasowe 9ŁBOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%