Zamknij
REKLAMA

Korekta rozkładu jazdy pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

12.51, 01.09.2022 ŁKA Aktualizacja: 20.23, 02.09.2022
Skomentuj fot. ŁKA
REKLAMA

Korekta rozkładu jazdy pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej obowiązująca od 4 września do 5 listopada 2022 r.

Stacja Łódź Kaliska

W wyniku nadal trwającej modernizacji stacji Łódź Kaliska dostępne dla podróżnych będą tylko dwie krawędzie peronowe, co skutkuje ograniczoną liczbą pociągów kursujących przez Łódź Kaliską.

Zarządca Infrastruktury dokłada starań, aby w IV kwartale udostępnić wszystkie pięć krawędzi peronowych, dlatego od wrześniabr. zostaną zintensyfikowane prace torowe i sieciowe
w obrębie stacji.

Linia obwodowa

W okresie od 4 września do 7 października br. obowiązywał będzie ruch jednotorowy pomiędzy stacjami Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec. Spowoduje to ograniczenie liczby pociągów mogących przejechać przez stację Łódź Kaliska, dlatego poszczególne z nich będą kierowane z pominięciem stacji lub pojadą bezpośrednio od Zgierza do stacji Łódź - Widzew przez Łódź Marysin.

W dniach 22 – 28 października br. prace torowe pomiędzy stacjami Łódź Kaliska – Łódź Chojny spowodują zmiany w kursowaniu pociągów. Dodatkowo występować będą okresowe zamknięcia jednego z torów pomiędzy stacjami Łódź Chojny – Łódź Widzew i Łódź Chojny – Łódź Olechów Wschód. W związku z tym część pociągów pojedzie o zmienionych godzinach lub z pominięciem stacji Łódź Dąbrowa lub Łódź Olechów.

Linia łowicka

Od 4 września br. połączenia będą już obsługiwane pociągami. Jedynie w godzinach porannych i wieczornych za wybrane kursy na odcinku Łowicz Przedmieście – Łowicz Główny pojadą autobusy, co jest związane z prowadzonymi jeszcze pracami remontowymi na stacji Łowicz Główny.

Kontynuacja budowy kładek dla podróżnych w Strykowie i Głownie spowoduje brak możliwości krzyżowania się tras pociągów na obydwu stacjach, a w konsekwencji przyczyni się do zmiany godzin kursowania poszczególnych składów.

Linia kutnowska

Prowadzona będzie dalsza przebudowa stacji Kutno. Pomimo ograniczonej dostępności stacji, tylko 4 pociągi zostaną zastąpione autobusami - trzy na odcinku Witonia – Kutno i jeden na odcinku Zgierz – Kutno.

Połączenie relacji pociągów jadących z Sieradza i Łodzi Kaliskiej do Zgierza w jedną wspólną Sieradz – Kutno umożliwi dojazd do Kutna na godzinę 8:00.

Na odcinku Zgierz - Zgierz Północ w godzinach szczytów przewozowych zostaną uruchomione dodatkowe pociągi zapewniające dojazd do/z Łodzi Widzewa przez Łódź Kaliską.

Na odcinku Łódź Widzew – Łódź Marysin – Zgierz – Ozorków podróżni posiadający ważne bilety ŁKA, mogą korzystać z przejazdu pociągami spółki PKP Intercity.

Linia Skierniewice – Łowicz – Kutno

Zarządca Infrastruktury, czyli PKP PLK, kontynuuje szeroki zakres inwestycji na linii nr 3. Nadal trwają prace związane z przebudową stacji Kutno i linii kolejowej na odcinku Kutno-Łowicz oraz prace końcowe na stacji Łowicz Główny. Jednocześnie prowadzona będzie modernizacja linii na odcinku Sochaczew-Warszawa Ursus oraz linii nr 1 na odcinku Warszawa Włochy-Warszawa Zachodnia wraz ze stacją Warszawa Zachodnia. W wyniku tych prac wszystkie pociągi PKP Intercity kierowane będą nadal od stacji Warszawa Włochy przez Żyrardów, Skierniewice do Łowicza Głównego, gdzie wrócą na swoją trasę podstawową. 

Zgodniez Regulaminem Sieci PKP PLK pierwszeństwo w trasowaniu mają pociągi pasażerskie ekspresowe i międzynarodowe, a w dalszej kolejności pasażerskie międzywojewódzkie i wojewódzkie. Ostateczny rozkład jazdy pociągów ŁKA byłby więc uzależniony od możliwości przejechania pomiędzy pociągami wyższych kategorii, a nie zgodnie z oczekiwaniami podróżnych korzystających z przejazdów na linii Skierniewice-Łowicz-Kutno. W związku z powyższym za wszystkie pociągi ŁKA w tej relacji pojadą autobusy. Jeżeli zajdzie potrzeba zostaną uruchomione dodatkowe autobusy typu Sprinter.

 

Linia Łódź - Koluszki

Budowa nowych bezkolizyjnych przejazdów kolejowo – drogowych w Bedoniu i Gałkówku spowoduje utrudnienia.

Od stacji Łódź Andrzejów do stacji Gałkówek pociągi będą kursować po jednym torze wahadłowo, po kilka składów w każdym kierunku. Taka organizacja ruchu - pomimo większych przerw pomiędzy kursowaniem pociągów podmiejskichspowoduje, że całkowita liczba pojazdówobsługujących trasę znacznie się zwiększy. Dodatkowo pomiędzy Łodzią
a Koluszkami cały czas będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów w pociągach ŁKA i PKP Intercity. Część pociągów do/z Drzewicy oraz Radomska pojedzie do/ze stacji Koluszki, z której będzie można kontynuować podróż do/z Łodzi.

Linia Łódź – Warszawa

Postępująca przebudowa stacji Warszawa Zachodnia oraz ruch jednotorowy pomiędzy stacjami Warszawa Włochy – Warszawa Zachodnia powodują ograniczenie przepustowości,  zmiany godzin kursowania, a także wydłużenie czasu przejazdu pociągów, zwłaszcza
w kierunku Łodzi(pociągi kierowane są wolniejszą trasą objazdową).

Pomimo znaczących utrudnień zachowano kursowanie wszystkich 9 par pociągów ŁKA SPRINTER łączących Łódź z Warszawą.

Linia Łódź  - Drzewica – Radom

W dniach 5 września – 12 października br. będą prowadzone prace związane z wymianą sieci trakcyjnej na odcinku Wolanów – Radom Krychnowice – Radom. W weekendy pociągi ŁKA kursujące do/z Radomia pomiędzy Wolanowem a Radomiem zostaną zastąpione autobusami.

(ŁKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

RtRt

1 0

Przez 8 lat rządów PiS jesteśmy do tyłu 20 19:51, 04.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RtRt

1 0

Gdyby przy torach postawić wiatraki pewnie pociągi jeździły by za darmo a przynajmniej był by prąd do ich napędzania a pis buduje lotnisko tam gdzie jest najlepsze miejsce by wiatr napędzał wiatraki TO KOSMOS 19:54, 04.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%