Zamknij
REKLAMA

Licheń. Odpust, pielgrzymka sołtysów i koncerty

05:03, 01.07.2022 | Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu
Skomentuj Sanktuarium w Licheniu
REKLAMA

W sobotę, 2 lipca, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, a zatem liturgiczny odpust w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Świętowanie rozpoczniemy uroczystymi I nieszporami już w piątek, 1 lipca o godz. 18 w bazylice licheńskiej. Główna Msza św. z procesją maryjną będzie sprawowana w sobotę przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Licheńskiej o godz. 12. Uroczystość zakończymy II nieszporami tego samego dnia o godz. 18 również w bazylice licheńskiej.

W niedzielę, 3 lipca, do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej przybędzie Ogólnopolska Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich. Po uroczystej Mszy św. o godz. 12 zaśpiewa 7-letnia Amelka Anisowicz, znana jako „dziewczynka z bunkra” w Kijowie, która obecnie przebywa w Polsce. Razem z matką i bratem odwiedzą nasze sanktuarium.

Zapraszamy także na drugi koncert w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Organowego „Basilica sonans”, który również odbędzie się 3 lipca. Tym razem w licheńskiej bazylice, o godz. 14.30 zagra Radosław Marzec. Koncerty odbywać się będą co tydzień, w każdą niedzielę (do 28.08) o godz. 14.30. Wstęp jest bezpłatny.

Przypominamy, że do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu kursują autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie w soboty, niedziele i święta. Godziny odjazdu z przystanku Konin Dworzec PKP kierunek Licheń: 9:00, 10:45, 13:00 i 15:00. Godziny odjazdu z przystanku Licheń Dom Pielgrzyma Betlejem kierunek Konin: 9:45, 11:30, 14:00 i 18:00. Zapraszamy!

(Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%