Zamknij
REKLAMA

50 kandydatów na „szesnastce”

05:07, 28.06.2022 | Biuro Prasowe 9ŁBOT
Skomentuj
REKLAMA

Rozpoczęło się kolejne w tym roku szkolenie podstawowe dla nowych ochotników do służby w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Pierwszy dzień szkolenia upłynął rekrutom na szkoleniach teoretycznych, pobraniu sprzętu oraz umundurowania. Następnie kandydaci przeszli test sprawności fizycznej. Przez kolejnych 15 dni czeka ich intensywne szkolenie z podstaw taktyki i topografii, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz obsługi broni i strzelania. Szkolenie zakończy egzamin sprawdzający tzw. „pętla taktyczna”. Po jego zaliczeniu ochotnicy złożą przysięgę wojskową 10 lipca w Zgierzu, na terenie 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

Wśród kandydatów do łódzkich terytorialsów są m. in. uczniowie i studenci, urzędnicy, nauczyciel historii, wykładowca Politechniki Łódzkiej, dyrektor banku oraz dyrektor szkoły podstawowej. Mają od 18 do 54 lat i jest wśród nich 6 kobiet. Nowi żołnierze zasilą szeregi 91 i 92 batalionu lekkiej piechoty oraz formowanego właśnie 93 batalionu lekkiej piechoty w Łasku.

(Biuro Prasowe 9ŁBOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%