Zamknij
REKLAMA

Matemator, czyli bezpłatne lekcje matematyki od Technikum Automatyki i Robotyki

09:21, 23.04.2021 | ŁSSE
Skomentuj
REKLAMA

Technikum Automatyki i Robotyki zaprasza uczniów szkół podstawowych na bezpłatną powtórkę z matematyki. Zajęcia będą odbywały się online w soboty aż do 22 maja (z pominięciem 1 maja). Dwie pierwsze lekcje zgromadziły przed komputerami blisko 500 uczniów. Kolejna w najbliższą sobotę 24 kwietnia, o 12.00.

Cykl bezpłatnych lekcji matematyki pt. „Matemator” został uruchomiony przez Technikum Automatyki i Robotyki by wspomóc uczniów przed egzaminem ósmoklasisty.

– Projekt Matemator to półtoragodzinne sobotnie powtórki z matematyki. Poruszamy najważniejsze i najczęściej występujące zagadnienia na egzaminach końcowych w szkołach podstawowych – mówi Bartosz Rzętkiewicz, dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi, a także inicjator akcji.

Dwie pierwsze lekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział blisko 500 uczniów z całej Polski. Na tapecie były procenty i równania. Uczniowie przerabiają materiał zgodnie ze schematem przygotowanym przez prowadzącą zajęcia – Dominikę Koźlak, która jest edukatorem w zakresie podstaw programowania, myślenia algorytmami, rozumowania matematycznego.

– Wiemy z doświadczenia jak trudne i podchwytliwe potrafią być egzaminy z matematyki. Jest to przedmiot, któremu trzeba poświęcić wiele czasu i wykonać mnóstwo ćwiczeń, a który otwiera drzwi do wielu szkół średnich, m. in. Technikum Automatyki i Robotyki. Powtórki organizowane przez nas w soboty to przegląd zagadnień do egzaminu podany w sposób przystępny, atrakcyjny i zrozumiały dla uczniów – wyjaśnia Wiesława Zewald, prezes Strefy Edukacji, która zarządza Technikum Automatyki i Robotyki.

Równania omawiane na ostatniej lekcji okazały się dla uczniów dość dużym wyzwaniem. Do tego stopnia, że organizatorzy lekcji zdecydowali się by poświęcić im kolejną, najbliższą lekcję.

– Wsłuchujemy się w głos uczestników matematora, którzy pisząc do nas sami decydują jakie zagadnienia chcą jeszcze powtórzyć. Dlatego na najbliższych zajęciach pojawi się temat równań, ale połączymy go jeszcze z pierwiastkami i potęgami. To są obszary egzaminu ósmoklasity, które także mogą sprawić kłopot – tłumaczy dyrektor Rzętkiewicz.

Matemator, czyli soboty z matematyką, rozpoczęły się 10 kwietnia. W cyklu pozostały jeszcze 4 lekcje: 24.04, 8.05, 15.05 i 22.05. Każda rozpocznie się o 12 i będzie trwać półtorej godziny. Link do spotkania w Microsoft Teams będzie dostępny na stronie https://technikum.io/, na profilu Facebook szkoły i dedykowanym wydarzeniu: https://fb.me/e/bDr0jZLFy.

O Technikum Automatyki i Robotyki

Technikum Automatyki i Robotyki to innowacyjna placówka, która oferuje kształcenie zawodowe odpowiadające potrzebom biznesu. Jako jedyna szkoła średnia kształci w zawodzie technik automatyki i robotyki. Szkołę prowadzi Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz jej inwestorzy: Miele Technika, Ceramika Tubądzin i Delia Cosmetics. Partnerem merytorycznym i naukowym szkoły jest Politechnika Łódzka. Technikum Automatyki i Robotyki prowadzi kształcenie dualne, korzysta z sal i laboratoriów PŁ oraz zapewnia uczniom praktyki i staże w firmach partnerskich. Po ukończeniu szkoły uczniowie uzyskają tytuł technika automatyki i robotyki.

 

(ŁSSE)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%