Już w poniedziałek 7 października rozpoczynają się zajęcia w ramach Uniwersytetu Dziecięcego na rok akademicki 2013/2014. Projekt, wprowadzony w roku ubiegłym przez Muzeum Regionalne w Kutnie, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli, dlatego Muzeum podjęło decyzję o jego kontynuacji. W tegorocznej edycji udział weźmie 35 grup z klas 0-III kutnowskich szkół podstawowych. Co miesiąc dzieci uczestniczyć będą w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach z zakresu historii, archeologii, etnografii, sztuki czy przyrody. W programie, m.in. zajęcia z kaligrafii, lekcje muzealne na temat ginących zawodów czy tradycji i obyczajów świąt Bożego Narodzenia.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz