Fotorelacje

Zamknij
20:28, 02.10.2013

Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyła się uroczysta inauguracja prac nad Strategią Rozwoju Miasta Kutna na lata 2014 -2020. Rozliczenia poprzedniej jeszcze nie ma, zdaniem prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego jednak będzie ono pozytywne. - Większość zadań poprzedniej strategii zrealizowaliśmy, niektóre z nich wówczas wydawały się górnolotne. Dziś możemy na przykład tu być w odnowionym Domu Dochodowym teraz Centrum Teatru Muzyki i Tańca, mamy też aquapark. Przystępujemy do budowania nowej strategii z szeroką partycypacją społeczną mieszkańców. Właśnie wy jesteście doskonałymi reprezentantami mieszkańców Kutna - mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. - Macie różnorodne, bogate doświadczenie życiowe, zawodowe i w działalności społecznej. Zresztą ta poprzednia strategia też była opracowywana w sposób uspołeczniony. Dzisiejsze spotkanie ma charakter uroczysty, przy kawie, herbacie macie Państwo możliwość poznać się i porozmawiać. Do Państwa zadań, do zadań Rady Strategii będzie należało wnoszenie pomysłów oraz opiniowanie pomysłów mieszkańców. Osoby zaproszone przez Prezydenta Miasta Kutna do Rady Strategii to radni, urzędnicy, przedsiębiorcy, członkowie organizacji pozarządowych, szefowie instytucji publicznych i szkół. Lista jest bardzo obszerna (133 osoby). Nie wszyscy jednak z zaproszonych zdecydowali się na udział w Radzie. - Formuła jest otwarta, ci którzy chcą się włączyć w tworzenie strategii, a z jakiś powodów, przeoczeń zostały pominięte w zaproszeniu, mogą się zgłosić teraz, na tej sali, też mogą brać w niej udział - mówił prezydent. Rzeczywiście do współpracy nie zaproszono ani członków Stowarzyszenia Czysta Okolica ani Fundacji Odbudowy Pałacu Saskiego w Kutnie. Zapytaliśmy prezydenta Kutna co było powodem wykluczenia społeczników zajmujących się ochroną środowiska w powiecie kutnowskim oraz sympatyków i fundatorów FOPS i oczekujemy odpowiedzi. Byli też tacy, którzy z różnych powodów zrezygnowali z udziału w Radzie, a to w związku z pracą zawodową, a to z powodów ideologicznych czy zaangażowania w budowę strategii obywatelskiej. Prezydentowi podziękowała za zaproszenie i i inicjatywę radna Maria Aulich, która wraz z grupą mieszkańców pisze opozycyjną Obywatelską Strategię Rozwoju Miasta Kutna. Nasze zdziwienie wzbudził fakt zaproszenia przez prezydenta do szacownego grona Rady radnego Tomasza Michalskiego, który został wykluczony z rządzącego w mieście Klubu Porozumienie dla Kutna i który nie wykonuje mandatu radnego, nie uczestnicząc w sesjach i komisjach Rady Miasta Kutna. Pamiętamy go również jako jednego z bohaterów afery mieszkaniowej.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@ekutno.pl

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz