Fotorelacje

Zamknij
23:19, 28.09.2013

Dzisiaj w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie w inauguracyjnym meczu I ligi koszykówki w sezonie 2013/2014 zespół KKS Polfarmex Kutno pokonał drużynę MKS Wikana Start SA Lublin 75:68 (13:21, 23:15, 18:16, 21:16). Wygrana nie przyszła tak łatwo, jak przed meczem wróżyli kutnowscy kibice. Ich zdaniem drużyna KKS Polfarmex Kutno miała być zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania. Zawodnicy z Lublina pokazali charakter i sprawnie forsowali obronę kutnowskiego zespołu. Taka sytuacja sprawiła, że spotkanie było bardzo emocjonujące i trzymało w napięciu do ostatnich minut. Początek pierwszej kwarty należał do zespołu z Kutna. Pierwsze punkty dla podopiecznych Jarosława Krysiewicza zdobył Krzysztof Jakóbczyk. Jednak rywale szybko odrobili stary, a następnie wypracowali sobie przewagę, którą utrzymali do końca pierwszej kwarty. W pierwszej części gry zawodnikom KKS-u nie wychodziły rzuty za 3 pkt., jedynie Hubert Pabian trafił zza linii 6,75 m. Taka nieskuteczność odbiła się tym, że zawodnicy z Lublina wygrali pierwszą kwartę 13:21. W drugiej odsłonie meczu kutnowscy koszykarze zaczęli powoli odrabiać straty, lecz rywal również odwzajemniał się zdobytymi punktami i utrzymywał małą przewagę aż do samej końcówki drugiej kwarty. Trener kutnowskich lwów 30 sekund przed zakończeniem drugiej części gry poprosił o czas, aby ustalić jak zostanie rozegrana końcówka drugiej kwarty. Po sprawnej akcji Norbert Kulon przy asyście Krzysztofa Jakóbczyka zdobył 3 punkty na wagę remisu.Druga kwarta skończyła się remisem 36:36. Trzecia kwarta zaczęła się od ostrego ataku KKS-u. W ciągu dwóch minut zawodnicy z Kutna weszli na bezpieczne prowadzenie i sprawnie utrzymali przez większość trzeciej kwarty przewagę. Dwie minuty przed końcem tej części gry trener Jarosław Krysiewicz zdecydował się na zmianę 4 zawodników. Wydawało by się, że wypoczęci zawodnicy jeszcze bardziej zdynamizują grę i zespół z Kutna powiększy przewagę, lecz tak się nie stało. Rywale z Lublina zaczęli odrabiać straty i minutę przed zakończeniem trzeciej kwarty Polfarmex Kutno prowadził jedynie dwoma punktami. Emocje sięgnęły zenitu! Końcówka trzeciej odsłony meczu to jedynie niecelne rzuty zarówno zawodników z Lublina, jak i z Kutna. Trzecia kwarta skończyła się wynikiem 54:52.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@ekutno.pl

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz