W miniony weekend zakończył się jubileuszowy 70 Rajd Polski, drugi po Monte Carlo najstarszy rajd świata. Była to nie tylko najważniejsza impreza w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, ale również eliminacja Rajdowych Mistrzostw Europy, cykl ERC FIA. Rajd zwyciężyła załoga Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran w Fordzie Fieście RRC. W zmaganiach na mazurskich szutrach wzięła także udział kutnowska załoga Piotr i Krzysztof Stryjkowie. Ich Renault Clio Sport osiągnęło metę na pierwszym miejscu w klasie 8 oraz na drugim w całej grupie N, tzw. samochodów seryjnych, zarówno w Mistrzostwach Polski jak i ERC. O trudności rajdu może świadczyć fakt, że ze wszystkich 85 załóg zgłoszonych w Rajdzie Polski metę w klasyfikacji krajowej osiągnęło tylko 20 samochodów, a w klasyfikacji Mistrzostw Europy 29 aut. Wśród załóg, które niestety nie ukończyły rajdu był także Robert Kubica, który na jednym z wybojów urwał koło w swoim Citroenie DS3 RRC. - Zwycięstwo w klasie 8 i drugie miejsce w grupie N w tegorocznym Rajdzie Polski jest chyba najważniejszym osiągnięciem w naszych dotychczasowych startach. Zostało jednak okupione także największym wysiłkiem z naszej strony oraz ze strony naszych mechaników z firmy POLSAD. O skali trudności rajdu mogą świadczyć słowa Maćka Wisławskiego, byłego pilota Krzysztofa Hołowczyca, który stwierdził, że był to najtrudniejszy Rajd Polski w jakim startował - mówi Piotr Stryjek. - Powodem tej sytuacji były silne opady deszczu przed rajdem które spowodowały, że już podczas zapoznania z trasami drogi odcinków specjalnych stały się nieprzejezdne, a po samym rajdzie praktycznie przestały istnieć. Głębokie koleiny, „wykopywane” poprzez kolejne przejeżdżające samochody rajdowe kamienie i korzenie drzew powodowały, że pokonanie odcinków szczególnie samochodami grupy „N” było ekstremalnie trudne. Nas cieszy fakt, że od początku rajdu byliśmy w czołówce klasy 8, wygrywając 5 z 13 odcinków specjalnych, a nasze Clio było przygotowane na tyle perfekcyjnie, że jako jedno z nielicznych aut z tzw. samochodów „seryjnych” osiągnęło metę rajdu”.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz