W miniony weekend lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Aleksandrowa Łódzkiego w Lekkiej Atletyce i w III Rzucie Wojewódzkiej Ligii Młodzików. Dla grupy młodzików była to próba generalna przed Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików, które odbędą się 14 września w Łodzi na stadionie Akademickiego Związku Sportowego. Zawody te będą eliminacją do Mistrzostw Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego) w Radomiu, które zostaną rozegrane w dniach 28-29 września br. Bardzo dobrze w tych zmaganiach zaprezentowała się Natalia Kołodziejczak, która ustanowiła w dwóch konkurencjach rekordy życiowe; osiągając w rzucie oszczepem (500 g) odległość 33,16 m (zwycięstwo w konkursie) i 15,47 s w biegu na 100 m ppł. (drugie miejsce w konkursie). Drugie miejsce Natalia zajęła także w skoku w dal, oddając skok na odległość 5, 11 m. Zwycięstwo w tych zawodach wywalczyła także młodsza koleżanka klubowa Natalii Aleksandra Snopkowska, która w biegu na 300 m ppł. osiągnęła czas 52,00 s. Ola startowała także w skoku w dal, w którym uzyskała 4,36 m. Drugie miejsce w biegu na 300 m ppł. uzyskała Iga Chodorowska pokonując dystans w czasie 56,67 s ( Iga ustanowiła rekord życiowy w rzucie oszczepem (500 g) uzyskując odległość 25,48 m). Trzecie miejsce w konkursie pchnięcia kulą (5 kg) zajął Przemysław Lipiec (rocznik 2000 – kategoria wiekowa chłopiec starszy), który ustanowił rekord życiowy wynikiem 6,76 m.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz