Zamknij

Kutnowska Kuźnia Kultury zaprasza na Folk Rock Kutno Party

13:24, 21.04.2025 Aktualizacja: 13:35, 21.04.2025
Skomentuj

Kutnowska Kuźnia Kultury zaprasza 10 maja na Folk Rock Kutno Party część pierwsza. Zagrają Jelonek i Czarny Bez. 10 maja godz. 19.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Wstęp wolny.

Michał „Jelonek” Jelonek – muzyk, instrumentalista, specjalizacja – skrzypce, magister wychowania muzycznego, kompozytor, aranżer, producent muzyczny.„Jelonek” to jednocześnie nazwisko, pseudonim artystyczny oraz tytuł solowego projektu muzycznego skrzypka Michała Jelonka. „Jelonek” to w zdecydowanej większości muzyka instrumentalna z przewodnią rolą skrzypiec oraz instrumentów smyczkowych w rockowo metalowym towarzystwie gitar i perkusji. „Jelonek” na koncertach oprócz swoich autorskich utworów wykonuje także rockowe „przeróbki” muzyki klasycznej takich kompozytorów jak Vivaldi, Paganini, Chopin, Chaczaturian, Moniuszko, Rossini i innych klasyków, a także Jimi Hendrix, Beastie Boys czy BoneyM.

Dorobek artystyczny1989 obrona dyplomu w P.S.M. im. L. Różyckiego w Kielcach w klasie skrzypiec prof. Andrzeja Zuzańskiego, podsumowana wykonaniem koncertu skrzypcowego D-dur L. van Beethovena z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kieleckiej.1989-1994 studia na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym ze specjalizacją klasy skrzypiec zakończone obroną pracy magisterskiej.1989-1994 współpraca z Orkiestrą Symfoniczną i Orkiestrą Kameralną Filharmonii Kieleckiej oraz z kwintetem smyczkowym „Collegium Musicum”1992-1994 współpraca z „Theatre Diaspora”1992-2023 współpraca z zespołami: „Ankh”, „Big Cyc”, „Closterkeller”, „Chemia”, „De Press”, „Farben Lehre”, „Firebirds”, „Freak of Nature”, „Grejfrut”, „Harlem”, „Hunter”, „Kasa”, „Lizar”, „Loca”, „Łydka Grubasa”, „Łzy”, „Mafia”, ”Maybe-b”, „Normalsi”, „Orkiestra Dni Naszych”, Orkiestra Filharmonii Szczecińskiej, Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej, „Pectus”, „Perfect”, „Piosenkum Profanum”, „Poparzeni Kawą Trzy”, „Riverside”, ”Szwagierkolaska”, „Teatr Kobiet”, Teatr Muzyczny w Łodzi, „Transgresja”, „Tosteer”, „T-Raperzy znad Wisły”, „Tres-B”, „Wilki” i wiele innych.

Współpraca z artystami: Maryla Rodowicz, Kora, Małgorzata Ostrowska, Paulla, Ilona Sojda, Wojciech Gąsowski, Piotr Fronczewski, Stan Borys, Tomasz Lipiński, Wojciech Hoffmann, Kamil Bednarek i inni.

XII 2007 premiera solowej płyty o tytule „Jelonek”XI 2011 premiera drugiej solowej płyty o tytule „Revenge”XI 2019 premiera trzeciej solowej płyty o tytule „Classical Massacre”

Michał Jelonek nagrał ponad 60 albumów współautorskich i ponad 100 albumów gościnnie (muzyka klasyczna, pop, r’n’b, folk, rock i metal). Wygrał wiele konkursów i festiwali m.in. Festiwal Jarocin 1993, czterokrotnie nagroda „Złoty Bączek” Przystanek Woodstock (Pol’and’Rock Festiwal) WOŚP i inne. Kilkakrotnie wytypowany na jednego z najlepszych instrumentalistów polskich (1993-magazyn „Tylko Rock”, 1994-Siedlce „Rock 94”, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 – magazyn „Teraz Rock”, „Metal Hammer” i inne). Kilkakrotnie nominowany do „Fryderyków”.W roku 2008, wraz z zespołem „Ankh”, odznaczony przez Ministra Kultury i Sztuki medalem za „Krzewienie kultury polskiej poza granicami kraju”. W roku 2017 i w 2022 uhonorowany medalem za zasługi dla WOŚP. W okresie od 1993r. do 2024r. zagrał ponad 5000 koncertów w Polsce a także w Anglii, Brazylii, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Meksyku, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii i na Ukrainie.Działa jako producent muzyczny, muzyk sesyjny, komponuje i nagrywa muzykę do filmów, spektakli teatralnych i reklam.

Skład zespołu koncertowego: Michał Jelonek – skrzypce, wokalLeszek Kowalik – gitara, wokalKrzysztof Osiak – instrumenty klawiszowePaweł Chojnacki – perkusjaMateusz Lewandowski – gitara basowa

Jakub Kowalik – akustyk

https://www.youtube.com/watch?v=exAX18PH7vw

Zespół Czarny Bez zaprasza w muzyczną podróż do czasów często nieznanych lub zapomnianych. Opowieści o prasłowiańskiej duchowości, zwyczajach, wierzeniach, lękach i odwadze, ale też refleksji nad współczesnym światem. Mocne gitarowe riffy, folkowy kobiecy głos z elementami białego śpiewu, industrialna elektronika i przeszywająca perkusja to znak rozpoznawczy grupy i mikstura, którą warto spróbować. I zobaczyć – bo stroje sceniczne nawiązujące do futurystycznego klimatu rave, goth, steam punk oraz dehumanizujące maski męskiej części grupy są elementem widowiskowym. To motyw fantastyczny, który związany jest z alternatywną historią kwartetu osadzoną w apokaliptycznym świecie, gdzie po wielu kataklizmach i wojnach ludzie znów wracają do plemiennego ustroju, bliskości z naturą i powrotu więzi międzyludzkich. Czas zatoczył kolejny krąg a przyszłość i przeszłość jest tu i teraz.

Czarny Bez – promuje obecnie album „Ludzie, duchy, bogi” (wyd. Via Nocturna 2022).

https://www.youtube.com/watch?v=MAc5zaY5mK0

(kultura)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%