Zamknij
REKLAMA

Kutnowska biblioteka z wyróżnieniem za pokaz mody

15.21, 04.12.2022 .Radosław Wąs Aktualizacja: 09.39, 05.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

            Oddział dla Dzieci i Młodzieży w MiPBP w Kutnie zakończył uroczystym finałem w Łódzkim Domu Kultury projekt „Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”, który dofinansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Projekt został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

            Dwadzieścioro uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysław Jagiełły od kwietnia uczestniczyło w wyjazdach m.in. do Akademickiego Centrum Designu, Politechniki Łódzkiej czy Centralnego Muzeum Włókiennictwa, by zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania ekologicznych strojów, recyklingu czy upcyklingu.

            - Mieliśmy możliwość poznania trendów w ekologii i projektowaniu ubiorów i biżuterii. Ostatecznym zadaniem było wykorzystanie materiałów z wspomnianego wcześniej recyklingu i upcyklingu, by stworzyć z niego ekologiczny ubiór i biżuterię. Elementem konkursu był również pokaz mody ekologicznej stworzony przez dany ośrodek biorący udział w projekcie. Konkurencja była niemała. Spośród 32 ośrodków biorących udział w projekcie – kutnowska biblioteka otrzymała wyróżnienie za najlepiej zorganizowany pokaz mody. Jury wybrało również trzy najlepsze  stworzone przez nich stroje. Uczestnicy projektu otrzymali nagrody rzeczowe - mówi nam Radosław Wąs z kutnowskiej biblioteki. - Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie – zaś wicedyrektor ds. dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły – p. Iwonie Pietrzak oraz nauczycielom za pomoc i opiekę przy realizacji wspólnego projektu.

(.Radosław Wąs)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

CegłaCegła

4 2

Zamiast propagować czytelnictwo to dziś BIBLIOTEKA PROPAGUJE POKAZY- dziś mody a jutro co pokażą ? 12:56, 05.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzytelniczkaCzytelniczka

2 1

Do czego to doszło, dawni dyrektorzy w grobach się przewracają.
Spotkań z pisarzami już nie ma....
17:22, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%