Zamknij
REKLAMA

„Poplątanie z wyplataniem" – warsztaty wyplatania makram

09.49, 01.12.2022 Dorota Ćwirko-Godycka Aktualizacja: 10.12, 01.12.2022
Skomentuj
REKLAMA
24 listopada 2022 odbyły się warsztaty wyplatania  makram zorganizowane przez   Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „Wyspa Skarbów" w Kutnie we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie w ramach realizacji zadania publicznego Wspieranie Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej pod nazwą „Rodzina Razem" współfinansowanego przez Samorządu Województwa Łódzkiego .

Warsztaty wyplatania makram poprowadziła Pani Magdalena Górska -  Kamela, która zapoznała uczestników z podstawowymi splotami zaplatania sznurka.

Poinformowała uczestników , iż makrama to znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Technika ponownie zyskała popularność w latach 70 XX. wieku.

Stosując ją można wyplatać wiele rzeczy poczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, zakładek do książek, łapaczy snów, kończąc na torebkach i plecakach. Do wyrobu przedmiotów za pomocą technik makramy można używać nici lnianych, konopnych, jedwabnych, sizalu i innych.

Zaplatanie jest zajęciem odprężającym –atmosfera podczas warsztatów  sprzyja spokojnej rozmowie. Efektem końcowym było  stworzenie własnego łapacza snów 

Rodzice i dzieci z dużym zaangażowaniem wyplatali makramy. Widać było współpracę oraz zadowolenie z wykonanych prac. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z makramami i wymagał od nich dużo uwagi i skupienia. Ale wspólnie spędzony wolny czas sprawił im wiele radości i satysfakcji z wykonanej pracy.

 

(Dorota Ćwirko-Godycka )
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%