Zamknij
REKLAMA

Koncert Festiwalu De Amor w Kutnie

09.54, 30.09.2022 Kultura Aktualizacja: 10.12, 30.09.2022
Skomentuj fot. Piotr Szatkowski
REKLAMA

Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury odbył się koncert wędrującego Festiwalu De Amor. Wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, Balkan Spirit Projekt, Duo Latino i Cuban Mix, Mikheil Dvalishvili.  Sala widowiskowa była wypełniona po brzegi, a oklaskom nie było końca. 

Balkan Spirit Projekt to prawdziwa muzyczna bałkańska energia opracowana na gitarę, wokal, bas, perkusję, skrzypce i akordeon. 

Mikheil Dvalishvili z wykształcenia choreograf tańca gruzińskiego. Ukończył studia na Państwowym Uniwersytecie Teatralno-Filmowym Imienia Shoty Rustawelego w Tbilisi w latach 2007-2011 na kierunku choreografii tańca gruzińskiego. Jego miłość do tańca rozpoczęła się już w dzieciństwie, od 6 roku życia tańczył w wielu zespołach gruzińskiego tańca ludowego zaczynając od Dziecięcego Zespołu Ludowego „Mały Wirtuoz” po przez Akademickie oraz Uniwersyteckie zespoły taneczne aż po znany w świecie Narodowy Balet Gruzji „Sukishvili” w szeregach kadry juniorskiej. Obecnie jest właścicielem i choreografem własnej szkoły tańca „Daisi” w Tbilisi. W roku 2017 wraz ze swoim zespołem brał udział w 10 edycji programu „Mam talent” w Polsce, dotarli do półfinału. Działalność szkoły tańca gruzińskiego „Daisi” otwiera również w Polsce.

Występy zagranicznych gości dopełnił program Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. 

(Kultura)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%