Zamknij
REKLAMA

Koncerty w Moto Pub Garage na koniec października

10.47, 19.09.2022 MOTO PUB Garage
Skomentuj
REKLAMA

Fort BS i MOTO PUB Garage zapraszają na koncerty 29 października od 20.00  w MOTO PUB Garage. Bilety 35 z ł. Zagrają FORT BS, BeerForce i Pogo-da.

Zespół FORT BS - to legenda polskiej sceny punk rockowej. Grupa powstała w 1983 roku w Jeleniej Górze z fascynacji muzyką punk rockową i nowofalową oraz w opozycji do szarości i beznadziei egzystencji w ówczesnej Polsce. W 1984 roku po kilku lokalnych koncertach - prowadzony przez charyzmatycznego wokalistę Cichego - zespół zadebiutował na FESTIWALU w JAROCINIE.FORT BS grał także w trakcie JAROCINA 85 a rok później został wreszcie laureatem festiwalu a ich utwór "ROZHULANTYNA" trafił na składankową płytę "JESZCZE MŁODSZA GENERACJA" prezentującą punkowo-nowofalową czołówkę tamtego okresu. Dzięki wsparciu zaprzyjaźnionego z zespołem Makena, FORT BS wydał także split kasetę demo zawierającą także nagrania grupy Stress, gdzie udzielali się też grający w FORT BS - Mario, Arturro i Zdzich. W 1987 zespół zagrał znowu w JAROCINIE - choć jako laureat nie otrzymując kolejnego zaproszenia - zmuszony został do występu pod inną nazwą - RAYA. Po kilku latach przerwy, w 1992 FORT BS powrócił na scenę i wydał profesjonalną kasetę "PUNK'N'ROLL" a rok później koncertowy materiał "TUTAJ JEST WSZYSTKO INACZEJ". W tym czasie grupa zagrała kilka koncertów w kraju (m.in na Festiwalu "ODJAZDY" w katowickim SPODKU oraz gra za zachodnią granicą w Monachium na ROCK – FESTI). W 1994 roku FORT BS wydał trzecią kasetę "Hooligans" i znowu zagrał m.in na FESTIWALU w JAROCINIE. Utwory zespołu ukazują się na licznych składankach: „CZADU”, „BYŁ KIEDYŚ JAROCIN”, „TOP PUNKS” i „ODLOT”. Po długiej przerwie spowodowanej m.in wyjazdem Tomka "Cichego" Cichockiego do Anglii zespół powrócił w 2006 zaproszony do udziału w nowej edycji jarocińskiego festiwalu. Występ zespołu spotkał się wówczas z bardzo dobrym przyjęciem publiczności. „LEKCJA HISTORII”(2008) zawiera materiały z wydawnictw " PUNK'N'ROLL " oraz "HOOLIGANS". Znajdą się też tam materiały archiwalne z FMR JAROCIN 84 , prób oraz 4 premierowe numeru , które są zapowiedzią premierowego wydawnictwa. Rok 2015 zespół FORT BS zaczyna od promocji nowej płyty i to płyty akustycznej.

Obecny skład: Robert "Cichy" Cichocki - vocal Piotr „Piter” Wojciechowski - gitara Rafał "Rufio" Leśniak - gitara Andrzej "Jędrula" Idzi - bas Dariusz "Burza" Burzyński - perkusja.

Projekt BeerForce narodził się w 2020 przy okazji współpracy byłego wokalisty zespołu SKALP L. oraz Nightmares z muzykami punkowej kapeli Pogo-Da. Muzykę wykonywaną przez BeerForce można scharakteryzować jako HC/Crossover Thrash. Zespół jest poniekąd spadkobiercą istniejącego parę lat temu projektu SKALP L. (choć już w odświeżonym składzie) i na koncertach sięga po stare punkowe numery ze starych płyt SKALP L., choć muzycznie BeerForce obiera już nieco inną drogę.

Skład: Rafał Józefowicz (gitara) Radek Wojtacki (bas) Patryk Wawrzyńczak (bębny) Dawid Wojtacki (gitara) Paweł "Ayatollah of Rock 'n' Rolla" Pilch (wokal)

Zespół Pogo-da powstał w 2016 r. w Kutnie. Jest to kapela grająca muzykę gitarową, proste życiowe teksty. W skład zespołu wchodzą: Radek (wokal, bass) Dawid (wokal, gitara) Patryk (perkusja)

(MOTO PUB Garage)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%