Zamknij
REKLAMA

"Złote Leszczyny" trafiły do kapel i zespołów ludowych

10.15, 07.08.2022 Ola Rzadkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Potańcówką ludową przy akompaniamencie Kapeli Krośniewiacy zakończył się II Ogólnopolski Festiwal Muzyki Ludowej "Złota Leszczyna" w Leszczynku w gminie Kutno pod patronatem ekutno.pl. 18 zespołów i kapeli stanęło w konkursowe szranki o statuetki i nagrody finansowe. Jury w składzie Sylwia Kacalak, Jolanta Gutowska, Kuba Jabłoński, Joanna Krysiak Anna Staniszewska oceni uczestników w dwóch kategoriach zespoły wokalno-instrumentalne i kapele.

Oto wyniki: III miejsce Zespół Ludowy Gniewkowianie,  II miejsce Zespół Ludowy Ziemi Piotrkowskiej Piotrkowianie  i I miejsce Zespół Ludowy Jezioranki i Warecka Kapela Ludowa.

III miejsce Kapela spod Kowala, II miejsce Kapela Jeremiego Kowalskiego z Łowicza i I miejsce Kapela Grochowiacy.

Podczas festiwalu odbył się również konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy ,,Na najlepszy wyrób cukierniczy". Trzy koła z Wysokiej Wielkiej, Strzegocina i Wierzbia przygotowało torty i ciasta. Jury najbardziej smakował tort z KGW w Wierzbiu, drugie miejsce zajęła Biała dama ze Strzegocina a trzecie tort z galaretką z Wysokiej Wielkiej.

Podczas festiwalu wystąpił nowy zespół z Centrum Kultury Gminy Kutno Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca Leszczynki. Publiczność nie szczędziła mu braw. 

Na kiermaszach można było podziwiać rękodzieło od toreb ze sznurka Anety Wiśniewskiej, po chusty haftowane, rzeźbę Józefa Stańczyka, czy decoupage Fundacji Niebieski Wiatrak z Żychlina. Malarka Nina Kunikowska prowadziła plener malarski, dzieci wracały z niego z pięknymi obrazami z przyrodą parku przy dworku w Leszczynku. 

Podczas festiwalu Fundacja Zwalcz Nudę w ramach projektu „Nasze Czyste Powietrze” dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prowadziła edukację ekologiczną oraz zapewniła dzieciom moc atrakcji na dmuchanych zabawkach. 

Patronat honorowy na wydarzeniem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska, Narodowy Instytut Kultury i Dziedzic-twa Wsi, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego. Wydarzenie organizowane w ramach trwałości projektu pn ,,Rozwój gospodarki turystycznej w gminie Kutno poprzez wykorzystanie walorów przyrodniczych i dziedzictwa kulturowego" współfinansowanego przez Unie Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

W galerii zdjęć Piotra Szatkowskiego  trzy odsłony festiwalu ludowego w gminie Kutno. 

ZŁOTA LESZCZYNA CZĘŚĆ 1

ZŁOTA LESZCZYNA CZĘŚĆ 2

(Ola Rzadkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

KmaraKmara

9 3

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Ludowej w Leszczynku bez udziału Leszczynianek - QUO VADIS JASIŃSKA ? 13:00, 07.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Co się stałoCo się stało

6 1

A dlaczego nie było Leszczynianek? 16:00, 07.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CedoCedo

5 1

Wójtowa dba o kulturę ogólnopolską a kultura w gminie wygląda tak jakby w nią walnął ruski iskander 11:15, 08.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nooonooo

6 1

No gminną kulturę się niszczy i promuje się nie wiadomo kogo 14:45, 08.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

E.E.

2 6

Każdy, kto ceni sobie inny rodzaj muzyki niż disco, zawsze znajdzie w Leszczynku coś dla siebie. Podobnie było w minioną sobotę. Fajny klimat, pozytywni ludzie! 07:44, 09.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%