Zamknij
REKLAMA

„Noc Muzeów” na zamku w Oporowie

09:08, 10.05.2022 | Muzeum Zamek w Oporowie
Skomentuj
REKLAMA

Z okazji tegorocznej „Nocy Muzeów zapraszamy 15 maja do zwiedzania oporowskiego Zamku w nietypowy sposób. Motywem przewodnim będzie: „Zamek w Oporowie na wielkim i małym ekranie. Warto bowiem pamiętać, że nasze muzeum jest nie tylko atrakcyjnym miejscem dla turystów, ale i dla twórców filmowych. W ciągu kilkudziesięciu lat powstawało w zamkowych wnętrzach wiele filmów fabularnych i dokumentalnych, odcinki seriali telewizyjnych oraz spektakle teatru telewizji.

Realizowali je znakomici reżyserzy, scenografowie, operatorzy i aktorzy. Informacje o nich, wraz z odpowiednimi kadrami z filmów, znajdą Państwo na niewielkich planszach rozmieszczonych w salach ekspozycyjnych muzeum, w których kręcono sceny filmowe i wplatano w scenografię eksponaty z naszych zbiorów.

Ponadto w godzinach popołudniowo – wieczornych (od 17.00 do 21.00), atrakcją będą minirecitale muzyczne na fortepian, gitarę i skrzypce prezentowane w Sali Rycerskiej oraz na dziedzińcu zamkowym.

Każdy chętny będzie również mógł własnoręcznie wybić „monetę pamiątkową” z wizerunkiem zamku w Oporowie i herbem Sulima Oporowskich.

W „Noc Muzeów” muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godz. od 10.00 do 22.00.

(Muzeum Zamek w Oporowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%