Zamknij
REKLAMA

Nowe instrumenty dla centrum kultury w Krośniewicach

09:36, 18.11.2021 | Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach
Skomentuj
REKLAMA

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach wzbogaciło się o nowe instrumenty muzyczne. Będą one służyły prowadzeniu edukacji kulturalnej i animacji kultury. Zakupiono pianino cyfrowe oraz tubę, puzon tenorowy, saksofon tenorowy i puzon dziecięcy. Wybrano instrumenty dobrej klasy, więc z pewnością będą długo służyły muzykom. Pianino ma piękną barwę i będzie wykorzystywane jako instrument koncertowy (warunki lokalowe nie pozwalają na wyposażenie instytucji w fortepian). Koszt realizacji zadania to 68 490 zł. 

Zakup zrealizowano głównie ze środków pozyskanych od Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a pochodzą one z Funduszu Promocji Kultury. Instytucja złożyła wniosek w konkursie Infrastruktura domów kultury zorganizowanym przez MKDNiS. Otrzymana dotacja oraz środki własne przekazane przez organizatora, czyli Gminę Krośniewice umożliwiły zakupienie bardzo potrzebnego wyposażenia. 

GCKSiR w Krośniewicach to instytucja, której działalność jest nakierowana na pracę animacyjną w środowisku i edukację kulturalną. Zespoły wokalne, soliści, ognisko muzyczne i orkiestra dęta będą mogły przygotowywać programy artystyczne, korzystając z zakupionego instrumentarium. Wpłynie to na uatrakcyjnienie oferty koncertowej GCKSiR. Na pewno jeszcze piękniej zabrzmią chór A’cappella i Młodzi Duchem, koncerty uczniów ogniska muzycznego zyskają nową jakość, a Orkiestra Dęta z Krośniewic będzie mogła się rozwijać. Zwiększy się również potencjał animacyjny instytucji, która bardzo aktywnie angażuje lokalną społeczność do działań scenicznych – kulturę w Krośniewicach tworzą mieszkańcy. Pianino posłuży również zawodowym muzykom zapraszanym z koncertami do GCKSiR. Instrument zadebiutował już na scenie i zyskał wysoką ocenę publiczności. Niebawem pojawią się kolejne możliwości, by posłuchać, jak pięknie można muzykować, wykorzystując nowo zakupione instrumenty.

(Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

GrGr

1 7

Brawa dla carycy 12:12, 18.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KtosikKtosik

8 1

Raczej dla pani dyrektor. 14:18, 18.11.2021


lauralaura

5 1

Instrumenty instrumentami ale czy na linii burmistrz - społeczność Krośniewic WSZYSTKO BĘDZIE GRAĆ 15:44, 18.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrosniewiankaKrosniewianka

8 0

Brawo dla Pani Dyrekor i całego zespołu GCKSiR !!! 17:56, 18.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

QQ

6 0

Lubię chór A'cappella :) 15:53, 19.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%