Zamknij
REKLAMA

"Agnieszka Osiecka. Orientalnie" w Żychlińskim Domu Kultury

12:54, 19.10.2021 | ZDK
Skomentuj
REKLAMA

15 października 2021 roku Żychliński Dom Kultury miał przyjemność gościć artystów tworzących grupę “Sentido”, którzy zaprezentowali żychlińskiej publiczności wyjątkowy projekt muzyczny “Agnieszka Osiecka. Orientalnie”. W projekcie tym twórcy sięgnęli do bogatej twórczości Osieckiej, czerpiąc z niej to, co najlepsze i wzbogacając ją swoją wrażliwością, odczytali ją na nowo. Artyści ubrali znane i lubiane piosenki Osieckiej w orientalny płaszcz muzyczny, nadając im nietuzinkowy styl, świeżą jakość i nową duszę.

Piątkowy koncert był okazją do spotkania się zarówno z ogólnie znaną twórczością Agnieszki Osieckiej, jak również oryginalną ich interpretacją w orientalnym stylu. Usłyszeliśmy takie przeboje Osieckiej jak, “Ucisz serce”, “Chwalmy Pana”, “Nie żałuję”, “Wariatka tańczy”, “Niech żyje bal” i inne.

W składzie zespołu “Sentido” wystąpili:Kaja Mianowana – niezależna wokalistka i aktorka scen musicalowych, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie o specjalności muzyka dawna.

Arad Emamgholi – urodzony w irańskim Kurdystanie, wirtuoz gry na dafie (tradycyjnym irańskim bębnie obręczowym) od pięciu lat na stałe mieszka w Polsce.

Piotr Kopietz – multiistrumentalista, aranżer, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Laureat wielu konkursów muzycznych, ogólnopolskich jak i międzynarodowych.

Żychliński Dom Kultury serdecznie dziękuje za możliwość wysłuchania koncertu w niezwykłej interpretacji muzyków z grupy “Sentido”. Byliśmy pod wielkim wrażeniem umiejętności wokalnych i instrumentalnych gości. Życzymy wielu sukcesów i wielu innych, równie interesujących projektów muzycznych.

(ZDK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%