Zamknij
REKLAMA

Stacja Kutno 2021. Na drugim Przystanku zaśpiewa Piotr Zubek

22:58, 12.10.2021 | Kultura
Skomentuj
REKLAMA

Przygoda z tą płytą zaczęła się tutaj, na Stacji Kutno. Jako laureat nagrody Rodziny Przyborów (z 2017 roku) Piotr Zubek, miłośnik twórczości Jeremiego Przybory, postanowił zrealizować nagrania odkrywanego wtedy kompozytora piosenek do tekstów Mistrza Przybory. Po wielu poszukiwaniach – własnych, z rodziną, po konsultacjach z Fundacją Wasowskich, narodził się repertuar. Do Centrum Teatru Muzyki i Tańca zapraszamy 24.10 o godz. 18.00 bilet 10zł 

Pomysł zyskał admiratora i aranżera w osobie Bogdana Hołowni. Wraz ze znakomitymi muzykami pod Jego wodzą piosenki zostały nagrane w Studiu Nagraniowym PR im. Jerzego Wasowskiego, a sam wokalista zdobywał szlify jako producent muzyczny. Fundacja Wasowskich podjęła się wydania płyty. Więcej o pracy nad zawartością CD wokalista opowiada w książeczce. Nad całością graficznie czuwała Katarzyna Czapska.

Piotr Zubek śpiewa od dziecka. Instytucjonalnie wiedzę muzyczną zdobywa w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Kształci się też na Uniwersytecie Warszawskim. Koncert premierowy „Mojej wycinanki” odbył się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej i był transmitowany przez RDC, w przededniu  35 rocznicy śmierci Jerzego Wasowskiego. Nowe wykonania kompozycji Mistrza były najpiękniejszym hołdem złożonym przez młodego wokalistę. Akademia Muzyczna Programu Trzeciego Polskiego Radia przyznała Piotrowi Zubkowi Mateusza 2019 w kategorii „Muzyka jazzowa – debiut” za: „nieprzeciętny talent wokalny, wyjątkową umiejętność połączenia młodości i artystycznej świeżości z tradycją oraz odkrywanie swingu dla kolejnych pokoleń na płycie „Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego”.Przed Państwem debiutancka płyta Piotra Zubka: „Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego”. Z radością przedstawiamy ją w miejscu narodzin.

(Kultura)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%