Zamknij

Rekin zapuści długie włosy? Literatura dla dzieci, koty, geografia, ilustracje

16:19, 12.09.2021 | O.R
Skomentuj fot. Piotr Szatkowski
REKLAMA

Grupa rodziców z dziećmi i ja, niematka, spotkaliśmy się w Centrum Teatru Muzyki i Tańca, z pisarzem, literatem i autorem książek dla dzieci i nie tylko.

Gościem Oli Kołodziejek i Kutnowskiego Domu Kultury był Przemysław Wechterowicz. Edukacyjne zabawy z geografią, ortografią i znajomością autorów oraz tytułów książek dla dzieci powodowały nie raz, nie dwa, salwy śmiechu. Komentarze autora, te bardziej kierowane do rodziców, jeszcze większe.

Jego debiutancką książką są „Wielkie marzenia” wydane w 2008 roku. P. Wechterowicz nam ją trochę opowiedział, ponieważ nie jest dostępna.

Następne jego pozycje książkowe to  „W pogoni za życiem”, „Mały słownik wyrazów kocich i kociojęzycznych”  i inne "Proszę mnie przytulić" "Gdzie jesteś, Mamo?", "W pogoni za życiem" czy  "Wanda szuka miłości". 

Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że autor ma 46 lat, napisał 44 książki w 24 lata, ma żonę, córkę i syna oraz babcię. Oczywiście kota, Śnieżka, ale kot jest chory na niewydolność nerek. Sierściuchy są zresztą bohaterami wielu książek Przemysława Wechterowicza.

Drogi czytelniku! W książce, którą właśnie trzymasz w ręku, jej autorzy próbowali zmierzyć się z fundamentalnymi pytaniami, które trapią ludzkość od zarania jej dziejów. Czy to prawda, że kochanego kota nigdy za wiele? Jak to możliwe, że jeszcze się taki nie urodził, co by kotu dogodził? Dlaczego wszystkie drogi prowadzą do miski? Jak to się dzieje, że człowiek człowiekowi wilkiem, a kot kotu kotem? Mamy nadzieję, że ta lektura pomoże Wam uporać się z tymi frapującymi zagadkami. Miłego czytania i oglądania! 

Tak zaczyna się książka Każdy kot ma dwa końce

Oprócz pełnych humoru i prawd życiowych lub kocich książki zawierają świetne, oryginalne ilustracje. Bywa, że to one mają przewagę i książka jest do oglądania przez starych i tych raczkujących kociarzy.

Dzieci na pewno zapamiętają spotkanie z fajnym Panem Przemkiem. 

PS. Oby jednak nie zapamiętały Chydrauliga czy holery i póhacza

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%