Zamknij

Kto zdobył "Złotą Leszczynę"?

16:00, 21.08.2021 Aktualizacja: 16:48, 23.08.2021
Skomentuj Nagrody wręcza wójt Justyna Jasińska Nagrody wręcza wójt Justyna Jasińska

Centrum Kultury Gminy Kutno jest organizatorem I Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Ludowej „Złota Leszczyna”. Patronat honorowy nad festiwalem objęli: Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego i Wójt Gminy Kutno.

Dziś na scenie w parku w Leszczynku występują w finale festiwalowego konkursu trzy kapele i dziewięć zespołów. W programie festiwalu występy w klimacie folk,  biesiada taneczna, wystawy rękodzieła, warsztaty wokalne, makramy, wikliniarstwa,  prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich, animacje dla dzieci i inne.

Na festiwalu reprezentowany był jeden z patronów honorowych. Radny miejski z Kutna Rafał Jóźwiak, jednocześnie dyrektor Wydziału Inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi przeczytał list od Marszałka Grzegorza Schreibera do zebranych.

W festiwalowym w konkursie w kategorii zespół w finale znaleźli się: Rustowianki, Zespół folklorystyczny Smardzewianie, Zespół folklorystyczny Spod strzechy, Śleszynianki, Krzysztof Czarnecki, Łanięckie Słowiki, Zespół ludowy Leszczynianki,  Zespół Pieśni i Tańca Dobroń, Oktawa

Z kolei w kategorii kapela ludowa w finale znalazły się: Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Blichowiacy, Od nowa Folk, Kapela Po Kopie.

AKTUALIZACJA 18.30 Wyniki 

Jury w składzie Alicja Borkowska (przewodnicząca), Kinga Szczepanik, Joanna Krysiak ogłosiło werdykt. W kategorii pierwszej czyli kapele miejsce trzecie zajęła Kapela Po kopie, drugie Kapela Od nowa Folk,  pierwsze i Złotą Leszczynę zdobyła Kapela Pieśni i Tańca Blichowiacy.

W kategorii drugiej, jury przyznało 2 wyróżnienia, pierwsze "Śleszynianki", drugie Zespół folklorystyczny Spod strzechy. Trzecie miejsce, zajął Zespół folklorystyczny Smardzewianie, drugie - Zespół Ludowy "Leszczynianki", pierwsze miejsce za ruch sceniczny,  wysoki kunszt artystyczny i wzruszenie Zespół Pieśni i Tańca "Dobroń".

Wydarzenie organizowane było w ramach trwałości projektu pn. „Rozwój gospodarki turystycznej w gminie Kutno poprzez wykorzystanie walorów przyrodniczych i dziedzictwa kulturowego” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

(Kultura)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%