Zamknij

Festiwal Kolory Polski w Krośniewicach. W sobotę koncert Kwintetu Dętego

11:27, 04.08.2021 | GCKSiR
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższą sobotę w kościele parafialnym w Krośniewicach odbędzie się koncert w ramach 22. Wędrownego Festiwalu Kolory Polski organizowanego przez Filharmonię Łódzką. Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach współpracuje po raz piąty przy organizacji Kolorów Polski.

Trwa 22. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski. Honorowym patronem wydarzenia jest marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. Inauguracja trasy nastąpiła 24 lipca 2021r. w Gidlach, a finał zaplanowano na 29 sierpnia w Łodzi.

W najbliższą sobotę, 7 sierpnia o godz. 19.00 w kościele parafialnym w Krośniewicach kolejny festiwalowy koncert. Wystąpi Kwintet Dęty Filharmonii Łódzkiej WIND 5 w składzie: Ewelina Zawiślak – flet, Agata Piotrowska-Bartoszek – obój, Roman Pryliński – klarnet, Krzysztof Kamiński – fagot, Zbigniew Monkiewicz – waltornia.

Zespół wykona następujący program: G. Bacewicz – Kwintet na instrumenty dęte E. Suchoń – Cztery obrazy ze Słowacji J. Haydn – Divertimento F. Farkas – Early Hungurian Dance (stylizowane średniowiecznymi melodiami)A. Brych – Sto lat temu...

Koncert poprowadzi Elżbieta Stępnik.

Każdego roku koncerty odbywają się w różnych miejscach – w plenerze, w kościołach, na terenie obiektów zabytkowych. Na tegorocznej festiwalowej trasie znajduje się jeszcze Piotrków Trybunalski (8 sierpnia), Charłupia Mała (15 sierpnia), Zelów (21 sierpnia), Wieluń (22 sierpnia) i Łódź z koncertem finałowym w Bazylice Archikatedralnej (29 sierpnia). W większości koncertów uczestniczą łódzcy filharmonicy, którzy specjalnie na tę okoliczność przygotowali nowe propozycje repertuarowe w składach kameralnych. Na pewno warto skorzystać po długim okresie braku możliwości uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych na żywo. Wstęp jest nieodpłatny.

 

(GCKSiR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Z prowincji Z prowincji

1 0

Kutno omijają jak zwykle kulturalne imprezy muzyczne... 08:05, 05.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%