Zamknij

Różana delegacja na XXIV Święcie Róż w Końskowoli!

16:26, 12.07.2021 | KDK
Skomentuj
REKLAMA

Nie ma róży bez Kutna, a zatem kiedy odbywa się XXIV Święto Róż, to nie mogło zabraknąć kutnowskiej różanej delegacji. W weekend 10-11 lipca w Końskowoli królowały najbliższe naszym sercom kwiaty i właśnie tam ekipa z Kutnowskiego Domu Kultury wyruszyła w towarzystwie samej Królowej Róż.

- W niedzielę na Lubelszczyźnie zastaliśmy prawdziwie bajkowy krajobraz. Róże cudownie zdobiły końskowolski rynek, gdzie odbyło się oficjalnie otwarcie XXIV Święta Róż. Najpiękniejsze z kwiatów zostały zaprezentowane na wystawie, która została przygotowana specjalnie na tę okazję. Inauguracji tego różanego święta towarzyszyło również otwarcie Muzeum Tęczyńskich. Podczas wydarzenia mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykle ważnym momencie nadania imienia nowej odmianie róży. „Księżna Izabela Czartoryska", bo to o niej mowa, została wyhodowana przez Łukasza Rojewskiego. Jednak to nie tylko róże skradły serca odwiedzających. Królowa Róż, która nam towarzyszyła podczas tej wyprawy, oczarowała wszystkich i uświetniła swoją obecnością całość imprezy. Zwiedzający, wzorem królowej, również mieli okazję dodać do swoich strojów kwiecisty  element. A to za sprawą pięknych, różanych wianków, które były wite na zamówienie klientek. Uczestnicy wydarzenia mogli również wziąć udział w warsztatach z przygotowania przeróżnych, różanych ozdób, jak chociażby opaski, czy też przypinki - relacjonuje Tomasz Kolanowski z KDK.

Wśród atrakcji nie zabrakło koncertów, w tym Orkiestry Dętej Gminy Końskowola, Chóru „Śpiewający Seniorzy" oraz duetu saksofonowego. Wszystkich przybyłych w szczególności urzekł występ naszej Kutnowskiej Grupy Tańca Dawnego „La Danse", która tradycyjnie wykonała  pokaz dworskiego tańca. To wydarzenie było idealną okazją, aby zaprosić wszystkich  odwiedzających na zbliżające się 47. Święto Róży. Na specjalnym stoisku, które KDK przygotował wraz z Urzędem Miasta można było dowiedzieć się więcej o najbardziej różanym wydarzeniu w Polsce oraz otrzymać mały upominek. Korzystając z okazji serdecznie zapraszamy wszystkich czytających do Kutna, w pierwszy weekend września! Do zobaczenia już niebawem!

(KDK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%