Zamknij
REKLAMA

Sprowadzą niebo na ziemię. Floryści w akcji!

14:24, 06.09.2019 | O.R
REKLAMA
Skomentuj
fot. Piotr Szatkowski

Tytuł 45. Ogólnopolskiej Wystawy Róż  Blisko ziemi... Blisko nieba... pozwoli zaproszonym florystom rozbujać wyobraźnię, fantazję aby ich ręce stworzyły dla nas niebywałe obrazy, rzeźby, formy, bukiety, aranżacje roślinne. Już w piątek 6 września o godz. 20.00 zapraszamy do Kutnowskiego Domu Kultury na Ogólnopolską Wystawę Róż. To już jej 45. odsłona. Na przestrzeni tych lat zmieniała się dzięki wizji zajmujących się nią osób, wreszcie za sprawą Agnieszki Dąbrowskiej-Walczak oprócz bukietów róż kutnowskich i okolicznych hodowców pojawiły się malowane różami i innymi roślinami obrazy, przestrzenie, instalacje florystyczne. Wystawy zyskały tematy przewodnie, które stanowiły wyzwania dla zapraszanych przez A. Dąbrowską-Walczak florystów z całej Polski i z zagranicy. Kutnianie mogli śledzić najnowsze trendy florystyki, byli świadkami jak rozwija się ta sztuka, jak doskonalą się jej adepci, aby wreszcie zostać mistrzami. 

Różane i nie tylko, niespodzianki, które zobaczymy już w pierwszy piątek września sprowadzą nas albo na ziemię, albo do nieba, a może sprowadzą niebo na ziemię i każdy z nas wyjdzie oczarowany z domu kultury i przez następne dwa dni będzie wracał na Ogólnopolską Wystawę Róż, aby być blisko ziemi, blisko nieba. Aby zaczerpnąć królewskiego zapachu róży i poczuć się nieziemsko. 

Pomysłodawczyni wystawy zaprosiła w tym roku 38 florystów na czele i zawsze z Anną Nizińską z Warszawy. Oni stworzą dla nas niebo na ziemi: Iwona Gajewska / Warszawa, Katarzyna Fidura- Tratkiewicz / Warszawa, Karina Maćkowiak / Tychy, Agnieszka Bogusz / Kraków, Katarzyna Skrzypulec / Tarnowskie Góry, Dorota Lubaszewska / Lublin, Małgorzata Perzyna Turek / Warszawa, Adam Bednarek / Grodzisk Mazowiecki, Elżbieta Kosydar / Ropczyce, Katarzyna Witecka /Rzeszów, Małgorzata Szwagiel /Rzeszów, Maria Męczyńska/ Dłużniewo, Tomasz Paszczyński / Racibórz, Aleksandra Olkowska / Szyleny, Joanna Ocicka / Warszawa, Ewelina Sirek- Herbsztrejt / Częstochowa, Edyta Swędrak / Częstochowa, Sylwia Bednarek/ Warszawa, Marta Kondzielnik /Jastrzębie-Zdrój, Ania Zagórska/ Żory, Joanna Madej/ Skierniewice, Agnieszka Jurkiewicz / Lublin, Magdalena Król / Lublin, Julita Mroczek / Ciechanów, Beata Płoszaj Witkowska / Olsztyn, Dorota Smolińska / Warszawa, Luiza Długołęcka / Warszawa, Klaudia Długołęcka / Warszawa, Cecylia Paszcza/ Kraków, Urszula Szumańska / Zamość, Stefania Początek / Rybnik, Katarzyna Krzetowska /Olsztyn, Iwona Truskowska, Jolanta Bartoszewicka, Patrycja Kusińska, Agnieszka Zawadzka, Anna Więckowska.

Agnieszka Dąbrowska Walczak tak napisała o tegorocznej wystawie.

Oprócz błękitnego nieba...

Z nieba słońce, z nieba deszcz wszystko czego potrzebuje roślina. Wszystko czego potrzebuje róża, ta której każdego września wyprawiamy święto. Święto koloru, zapachu, święto prawdziwej królowej ogrodu.

Z nieba słońce, z nieba deszcz …. nic mi więcej nie potrzeba.

Oprócz drogi szerokiej, oprócz góry wysokiej …

Idziemy, bo tworzenie to droga. Nie jesteśmy na niej sami. Jedni stąpają twardo po ziemi, inni z głową w chmurach... Pokonujemy góry i nowe wyrastają przed nami. Nowe pomysły, nowe wyzwania, nowi ludzie na drodze. Pasja i radość tworzenia, człowieka: ogrodnika, artysty, nasza!

Oprócz słońca złotego...

Bez światła nie ma życia. Słońce jest wyznacznikiem jego rytmu, maluje nam skórę, uwalnia endorfiny, dają energię. Łapczywie wystawiamy do niego twarze. Odwraca ku sobie pąki kwiatów.

Oprócz błękitnego nieba, nic mi w życiu nie potrzeba...

Nasze tu i teraz, tak blisko ziemi i blisko nieba. Jaka będzie ta wystawa? Czy spalona słońcem ziemia urodzi piękne róże? Czy trud i pasja ogrodnika zostaną nagrodzone? Czy floryści zaskoczą wyobraźnią? Tak, tego właśnie nam potrzeba.... Z tą nadzieją i miłością do kwiatów zapraszamy Was na Święto Róży 45. Ogólnopolską Wystawę Róż!

 

6 września zapraszamy na wystawę od 20:00 do 22:00. Bilety: normalny – 7 zł, ulgowy – 4 zł, dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny Dostępne w kasie lub ONLINE. O godz. 20.00 11 Róż – Kutno Miasto Królowych – pokaz plenerowy oraz koncert na otwarcie wystawy Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie. W sobotę i niedzielę wystawa czynna  od 10.00 do 20.00. W sobotę rozpocznie się też Konkurs na Najpiękniejszą Różę Wystawy, będzie można zagłosować na najpiękniejszą naszym zdaniem królową kwiatów. 

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone