Zamknij
REKLAMA

Początek roku szkolnego w Pałacu Gierałty

21:15, 02.09.2019 | kultura
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie uczestniczyli dziś w wyjątkowym początku roku szkolnego, a to za sprawą całkiem nowej szkoły. Wyremontowany Pałac Gierałty w Parku Wiosny Ludów powitał pierwszoklasistów i pozostałych uczniów pięknym wyglądem. 

Dyrektor Małgorzata Musiałowska poinformowała zgromadzone dzieci i rodziców, iż Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński powierzył jej stanowisko na kolejne pięć lat.

- Nasz przepiękny Pałac, zwany Pałacem Gierałty zyskał nowy wizerunek. Przebudowa, remont i termomodernizacja szkoły pozwoliły na stworzenie nowoczesnej szkoły, wyposażonej w różnorodne instalacje, szkoły bezpiecznej, na miarę XXI wieku. Staraliśmy się, aby obiekt zachował cechu historyczne. Wyrażam nadzieję, że wszyscy bez wyjątku będą dumni i z przyjemnością będą przybywać do naszej szkoły, aby zgłębiać tajniki sztuki muzycznej- mówiła dyrektor Musiałowska.

Następnie dyrektor odczytała list Ministra skierowany do uczniów i życzyła im powodzenia w nowym roku szkolnym. Nie obyło się też bez krótkiego koncertu.

(kultura)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

kirkir

0 2

Wszystko nowe ale ciasnota większa niż była. Konferencyjna kiedyś nie mieściła gości a teraz jest jeszcze mniejsza. A generalnie bałagan organizacyjny ! 12:04, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone