Zamknij
REKLAMA

Niepoznany świat kultury ludowej

14:46, 30.08.2019 | Bożena Gajewska
REKLAMA
Skomentuj

43 Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej, rozpoczęły się Hejnałem Mariackim 8 sierpnia o godz. 12.00. Odbywają się, jak co roku na Rynku Głównym przy Ratuszu w Krakowie. Cudowną tradycją jest sierpniowe 18-dniowe spotkanie z twórcami ludowymi z całej Polski, którzy kultywują przekazywaną z pokolenia na pokolenie tradycję, niezmiennie zachwycając i przyciągając uwagę zarówno mieszkańców Miasta, jak i licznie przybywających turystów, pokazując wielobarwny, różnorodny, ciągle do końca niepoznany świat kultury ludowej. Na Rynku Głównym w Krakowie można zobaczyć tworzących na naszych oczach swe dzieła: garncarzy, koronczarki, tkaczki, hafciarki, rzeźbiarzy, artystów malujących na szkle, kowali, jubilerów i innych. Jest okazja do spróbowania kulinarnych przysmaków z różnych regionów Polski i Europy.

Występują zespoły pieśni i tańca, zespoły regionalne, kapele, grupy śpiewacze i soliści. Codziennie prezentuje się inny powiat, gmina, miasto. Sąsiednie kraje również odkrywają przed Państwem swoje piękno, folklor, kulturę i tradycję. Tak witał wszystkich Józef Spiszak prezes zarządu IMAGO Centrum Sztuki Ludowej Sp. z o.o., organizatora targów.

Targi trwały do 25 sierpnia.  Nasi rzeźbiarze: Andrzej Wojtczak, Józef Stańczyk, Dorota Stanicka, Sławomir Suchodolski, Magdalena Wojtczak, Józef Marciniak i metaloplastyk Jan Wasiak dzięki dofinansowaniu Prezydenta Miasta Kutno do zadania publicznego „Promocja kutnowskiej rzeźby w Polsce” mieli możliwość uczestniczyć w Cepeliadzie. Jak co roku są zapraszani przez organizatorów i serdecznie witani przez pasjonatów kutnowskiej szkoły rzeźbienia. I tu trzeba przyznać, że sztuka kowalska Jana Wasiaka z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników, a Jan jest już znany wśród kolekcjonerów z całego świata… Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia filmu z otwarcia 43 Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie autorstwa Mariana Satały. Poniżej zamieszczamy link:

(Bożena Gajewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone