Zamknij
REKLAMA

Zapowiedzi najbliższych koncertów jubileuszowego Letniego Festiwalu Muzycznego

13:45, 08.08.2019 | kultura
REKLAMA
Skomentuj
fot. Piotr Szatkowski

Dziś o godz. 19.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbędzie się kolejny koncert z bogatego programu jubileuszowego Letniego Festiwalu Muzycznego w Kutnie. Uczestnicy XI Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych wystąpią w koncercie pt.  Muzyka w Teatrze St. Moniuszko i przyjaciele.

Koncert będzie oparty na miniaturach wokalnych - pieśniach. Stanisław Moniuszko napisał ponad 300 pieśni. Wiele z nich znamy bardzo dobrze, ale są też takie których piękna jeszcze nie poznaliśmy. W koncercie nie zabraknie utworów innych kompozytorów. Wszyscy bowiem pisali pieśni - aby przekazać najgłębsze odczucia  duszy .

Zaśpiewają: Gabriela Kleban, Sylwia Kogucińska, Marta Matuszewska,Ewa Murzynowska, Martyna Mykhaylovska-Kominiarczuk, Kinga Rybarczyk, Violetta Taran, Iwona Wall,  Magdalena Warzecha-Hiller  Pianiści: mgr Kinga Książczyk, dr Konrad Książczyk, Anna Jeremus-Lewandowska dyrektor Festiwalu jak zawsze merytorycznie i lirycznie opowie o prezentowanej muzyce. 

W sobotę z kolei, jak już stało się tradycją Festiwalu, w Odpust w parafii św. Wawrzyńca uczestnicy Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych zapewnią artystyczną oprawę Mszy Świętej Odpustowej oraz dadzą Koncert muzyki sakralnej. Wystąpi też sopranistka Anna Jeremus-Lewandowska. Msza św. o godz. 18.00 w Kościele św. Wawrzyńca.

Dzień później, w niedzielę 11 sierpnia o godz. 19.00 koncert plenerowy pt. Gala Młode Talenty, wystąpią śpiewaczki, które biorą udział w warsztatach wokalnych, zaśpiewa też Antoni Marzec. Dyrektor festiwalu poprowadzi koncert a Jarosław Domagała zasiądzie za fortepianem. Zapraszamy na plac Piłsudskiego w centrum Kutna.

Na zdjęciach Piotra Szatkowskiego czwartkowy koncert Stanisław Moniuszko i Przyjaciele.

REKLAMA
(kultura)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

WandaWanda

2 0

Wczorajszy koncert był cudowny! Dziękuję. 10:31, 09.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BBBB

2 0

Piekny koncert 08:04, 10.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MollyMolly

2 0

wszystkie Panie piękne, ale Pani Murzynowska błyszczy najjaśniej 23:13, 11.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone