Zamknij
REKLAMA

IV Festiwal Nowe Brzmienia Nowe Media rozpoczęty!

22:26, 21.03.2019 | Kultura
REKLAMA
Skomentuj
fot. Piotr Szatkowski

Nie można było sobie wymarzyć na Pierwszy Dzień Wiosny lepszego koncertu niż koncert Natalii Przybysz & Raphaela Rogińskiego, który zainaugurował IV Festiwal Nowe Brzmienia Nowe Media organizowany przez Kutnowski Dom Kultury. Koncert odbył się dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca.

Każdą płytę Natalii Przybysz witam z przyjemnością, bo i muzyka lepsza z dobrych i tekst konkretny, zaangażowany, poezja, proza poetycka, nabrzmiała emocją, doświadczeniem, opinią. W świecie bełkotu po prostu uczta. Dzisiejszy koncert to nie świeżynka, bo drogi Natalii i Raphaela skrzyżowały się w 2015 roku i powstał Shy Albatross który, łączy muzycznie różne kultury  czyli klękajcie narody. 

Na program muzyczny dzisiejszego wiosennego wieczoru złożyły się teksty zaczerpnięte z tradycji o perspektywie kobiety. Obok lamentów, pieśni głodu i beznadziei, możemy usłyszeć teksty o kobietach gangsterach, czy obdarzonych paranormalnymi zdolnościami. Instrumentarium zespołu jest odzwierciedleniem tej podróży: cymbały, balafon, gitara, mandolinę, wibrafon i inne. Jak chcecie dalej słuchać dzisiejszego koncertu sięgnijcie po płytę Woman Blue, która została wydana w kwietniu 2016 rok.

W programie  Festiwalu Nowe Brzmienia Nowe Media jeszcze  23 marca o godz. 14.00 w KDK warsztaty Samoróbka dla dzieci i młodzieży, 23 marca o godz. 18.00 w CTMiT koncert Kasai&Łukasz Czekała bilet  10 zł. Nieustająco zapraszamy. 

(Kultura )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

KajaKaja

0 1

Uwielbiam Natalię 08:09, 22.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

onon

2 3

a to ta Pani co to mieszkanie ma za małe ? 08:54, 22.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Takie czasyTakie czasy

2 1

Co za czasy, ludzie omawiają swoje problemy osobiste publicznie i nie mają poczucia niestosowności. Decyzję tak nieprawdopodobnie dramatyczną, kojarzącą się z dylematami etycznymi tłumaczą za małym mieszkaniem. 11:26, 24.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone