Zamknij
REKLAMA

Sukces drugoklasistów w zdobywaniu finansowych przestworzy

17:34, 21.05.2018 | O.R
Skomentuj
REKLAMA

Uczniowie klasy II a i II b Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie pod kierunkiem nauczycieli Anety Krajewskiej, Ewy Potockiej i Jolanty Stasiak biorą udział w Ogólnopolskim Programie „Od grosika do złotówki”, organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, nad którym honorowy patronat sprawuje Ministerstwo Finansów.

Tematyka projektu koncentruje się wokół pojęć związanych z finansami i przedsiębiorczością. Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych zagrożeń.

Program wdrażany jest podczas obowiązkowych zajęć szkolnych. Istotnym elementem jego realizacji jest współpraca z rodzicami.

Każdego miesiąca organizowany jest konkurs na „Grosikową gazetkę”, którego celem jest przedstawienie przez nauczycieli różnorodnych sposobów wdrażania projektu i ukazanie aktywności uczniów. Pomysłowość i ciekawe zaprezentowanie działań, zaowocowało przyznaniem przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości I miejsc w miesiącu styczniu klasie II b, w miesiącu kwietniu klasie II a. Ponadto w lutym, marcu i kwietniu uzyskaliśmy drugą lokatę. Dużym wyróżnianiem dla szkoły była wizyta w placówce głównej koordynator projektu p. Bogusławy Rajskiej. Uczniowie klasy II b pod kierunkiem wychowawczyni zaprezentowali jak pracują na zajęciach z galaktycznym przewodnikiem Grosikiem.

SP nr 9
 

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%