Zamknij
REKLAMA

X Mikołajkowy Turniej Scrabble® w Warszawie

19:26, 17.12.2017 | Kultura
REKLAMA
Skomentuj

9-go grudnia, w sobotni, lekko mroźny poranek, około godziny 7:00 wyjechał z Kutna autokar z 29 scrabblistami i ich opiekunami. Celem wyprawy był X Mikołajkowy Turniej Scrabble® zorganizowany przez firmę Mattel i Polską Federację Scrabble w Zespole Szkół nr 5 im. Stefana Kisielewskiego w Warszawie. Warunkiem uczestnictwa była przynależność szkoły do Ogólnopolskiego Programu „Scrabble® w szkole”.

Na turniej przybyło 58 zawodników. Wśród nich znaleźli się: Jakub Rojewski , Marcin Strzelec, Ewa Matczak, Szymon Kałębasiak, Wiktor Rojewski, Sabina Kucharczyk, Maja Augustynowicz, Klaudia Sieradzan, Oliwia Materka i Julia Balińska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kutnie pod opieką Małgorzaty Sieradzon i Renaty Chodorowskiej. Szkołę Podstawową nr 4 w Kutnie reprezentowali: Julia Baranowska, Oliwier Adamczewski, Sandra Włodarska, Emil Milas, Zuzanna Piotrowska, Kacper Pawłowski, Eliza Kosko, Julia Grońska, Oliwia Różańska i Zuzanna Skrzynecka pod opieką Moniki Lubasińskiej. Drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie tworzyli: Julia Tulińska, Grzegorz Zawadzki, Olga Baranowska, Dominik Witczak, Martyna Witczak, Natalia Zając, Andrzej Tomes, Jakub Krysiak i Nikola Florczak z opiekunem Wiesławem Zwaryczem.

To wyjątkowa impreza, różniąca się od innych rozgrywek organizowanych w ciągu roku. Ideą tego turnieju jest, przede wszystkim, zapewnienie wszystkim uczestnikom dobrej zabawy w magicznej atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nie ma podziału na kategorie wiekowe – przy scrabblowej planszy spotykają się gracze, którzy dopiero rozwijają swoją pasję z partnerami bardziej zaawansowanymi i gotowymi podzielić się doświadczeniem. Turniej Mikołajkowy gwarantuje możliwość sprawdzenia, jak wiele się już nauczyliśmy, mobilizację do dalszego doskonalenia scrabblowych zdolności oraz integrację.

Rozegrano 3 rundy z kojarzeniem połówkowym i 20 minutami dla gracza na partię. Sędziował Rafał Wesołowski.

W tegorocznej edycji turnieju zwyciężyła Natalia Mówka z SP 98 w Warszawie przed Krzysztofem Tomczakiem z Zespołu Szkół Nr 3 w Kutnie, absolwentem Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie (opiekun – Magdalena Golonka). Trzecie miejsce zajęła Monika Mocarska z SP 141 w Warszawie. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali świąteczne upominki i dyplom uczestnictwa. Wyjazd był zorganizowany w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”.

W.Zwarycz

 

REKLAMA
(Kultura)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone