Kultura

Zamknij

Emocje zaklęte w muzyce. Pieśni na Letnim Festiwalu Muzycznym

23:25, 06.08.2014
W Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie uczestnicy szóstych Międzynarodowych Warsztatów Wokalnych wykonali zachwycający koncert poświęcony pieśniom polskich i zagranicznych kompozytorów.

Zebranych powitała sopranistka Anna Jeremus-Lewandowska, dyrektor Letniego Festiwalu Muzycznego.

- Na koncertach plenerowych staramy się zaprezentować arie, pieśni, duety, utwory musicalowe, tym razem w kameralnym koncercie zaśpiewamy jedynie pieśni, małe uwertury muzyczne, w których kompozytorzy zaklinają bogactwo treści i emocji - mówiła pani dyrektor.

Koncert rozpoczęła muzyka włoska. Włosi mają śpiew we krwi, piszą utwory niezwykle melodyjne, przyjazne i pozytywne dla głosów i dla odbiorców. Na scenie pojawiły się Anna Sikora i Weronika Grodzka.

Nie zabrakło polskiej muzyki, bo jak mówiła Jeremus-Lewandowska hasłem festiwalu i warsztatów wokalnych jest "Bo muzyka polska jest najpiękniejsza". Dwie romantyczne pieśni Stanisława Niewiadomskiego i Stanisława Moniuszki wykonały Gabriela Dziadko i kutnianka Ewa Murzynowska. Na koncercie zabrzmiały również liryczne pieśni rosyjskie i niemieckie monumentalne.

Pieśnią świat malowali dla kutnowskiej publiczności uczestnicy szóstych Międzynarodowych Warsztatów Wokalnych. Akompaniowali młodym telentom muzyki poważnej znani już kutnowskiej publiczności pianiści Małgorzata Zajączkowska-Warsza, Jarosław Domagała, Zbigniew Merecki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%