„HOOOP - SPOORT” w SP 9 w Kutnie

08:55, 01.12.2022 E.Woźniak Aktualizacja: 09:00, 01.12.2022
Skomentuj

30 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie uczniowie klas IV - VI kutnowskich szkół podstawowych uczestniczyli w  projekcie edukacyjno - sportowym pn. „Hooop - Spoort - Lekkoatletyczna Akademia Artura Partyki”.

Podczas warsztatów składających się z dwóch części uczestnicy poznali osiągnięcia największych polskich lekkoatletów, obejrzeli filmy i prezentacje z największych imprez lekkoatletycznych, uczestniczyli w konkursie wiedzy o lekkiej atletyce. Poznali ceremoniał olimpijski, włączyli się w rozgrzewkę z udziałem zaproszonych sportowców, mogli się sprawdzić w ćwiczeniach lekkoatletycznych składających się ze skoków, biegów i rzutów.

Podczas współzawodnictwa szkół drużyny rywalizowały w biegu sztafetowym na dystansie 200 m. Te zmagania wygrała SP 2, drugie miejsce zajęła SP 9, trzecie wywalczyła SP 6.

Gościem honorowym wydarzenia był Sylwester Bednarek polski lekkoatleta, specjalizujący się w skoku wzwyż. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Zdobywca wielu tytułów, między innymi: Halowego Mistrza Europy, Brązowego Medalisty Mistrzostw Świata, Młodzieżowego Mistrza Europy, Złotego Medalisty Halowych Mistrzostw Polski Seniorów.

Dzisiejsze warsztaty przygotowane przez Fundację „Klub Polskiej Lekkiej Atletyki”, stanowiły promocję aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kutno, pan Zbigniew Burzyński.