Zamknij

II Memoriał Gen. Mieczysława Rysia-Trojanowskiego – turniej strzelecki

10.06, 29.11.2022 Julita Szczepankiewicz Aktualizacja: 15.22, 30.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

26 listopada 2022 r. w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach odbył się II Memoriał Gen. Mieczysława Rysia-Trojanowskiego − turniej strzelecki. Zawody upamiętniające wybitnego wojskowego, który urodził się i wychował  w Krośniewicach, cieszyły się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodzieży. Organizatorem zawodów było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej we współpracy partnerskiej z Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, Powiatową Ligą Obrony Kraju w Kutnie oraz Stowarzyszeniem Historycznym „Pułk 37”. TPZK reprezentowali: Julita Szczepankiewicz −członkini zarządu i inicjatorka turnieju, Henryk Ociepa − skarbnik TPZK oraz Anna Ociepa, Bożena Maślana i Jadwiga Woźniak. Zawody sportowe zrealizowano po raz pierwszy w ramach zadania publicznego wspartego ze środków Burmistrza Krośniewic. Patronat medialny nad imprezą objęło eKutno.pl.

W turnieju wzięło udział 42 zawodników, którzy strzelali do tarcz z karabinków pneumatycznych z naciągiem bocznym. Turniej poprzedziła prelekcja poświęcona patronowi imprezy gen. M. Rysiowi-Trojanowskiemu, wygłoszona przez Julitę Szczepankiewicz. Imprezie towarzyszyła wystawa militariów z II wojny światowej zaprezentowana przez Stowarzyszenie Historyczne „Pułk 37”, która wzbudziła duże zainteresowanie. Uczestnicy turnieju rozmawiali z członkami stowarzyszenia na temat sprzętu wojskiego, mogli również wziąć do ręki eksponaty, co podczas ekspozycji muzealnych jest rzadkością.

Nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwał sędzia główny Maciej Krauze z Powiatowej Ligi Obrony Kraju w Kutnie wraz z Ryszardem Żółtakiem i Andrzejem Karbowskim.               

Oto zwycięzcy II Memoriału Gen. Mieczysława Rysia- Trojanowskiego –turniej strzelecki w dwóch  kategoriach:

 Młodzież

I miejsce  Adrian Kwiatkowski  ( 88 punktów)

II  miejsce Igor Bojanowski  (85 punktów)

III miejsce Adam Kacprowicz (82 punkty)

Dorośli

I miejsce  Krzysztof Gołębiewski  ( 88 punktów)

II miejsce Leszek Kwiatkowski (87 punkty)

III miejsce Maciej Sobczak (87 punkty)

Oprócz zwycięzców uhonorowano najmłodszego i najstarszego uczestnika zawodów − Seweryna Szumińskiego i Macieja Sobczaka. Nagrody wręczali Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman, która objęła patronatem honorowym tę imprezę, kierownik hali sportowej Miłosz Gawrysiak oraz Julita Szczepankiewicz. Tryumfatorzy zawodów  zostali nagrodzeni okazałymi pucharami, wydawnictwami TPZK, upominkami od Urzędu Miejskiego w Krośniewicach oraz akcesoriami komputerowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościową ulotkę edukacyjną poświęconą gen. M. Rysiowi-Trojanowskiemu.

Organizatorzy kierują ogromne podziękowania do osób i podmiotów, które uczestniczyły w przygotowaniu wydarzenia i umożliwiły jego realizację. Uczestnikom turnieju  natomiast za wspaniałą atmosferę. Kolejna edycja za rok.

(Julita Szczepankiewicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

sebaseba

3 0

impreza była super! 13:05, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KOL        KOL

0 0

to liga obrony kraju w kutnie wogole dziala? biorac pod uwage wyglad siedziby na warszawskim przedmiesciu, to wyglada na rudere pod kiepskim zarzadem, bardziej to jakis parking, chyba tylko wynajem garazy i miejsc postojowych ma sie dobrze, ktos moglby sie za to wziasc, bo az zal patrzec 21:52, 08.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%