Zamknij

Pierwsza w Polsce Powiatowa Liga Teqball za nami

20.36, 28.11.2022 Starostwo Powiatowe w Kutnie/Redaktor Aktualizacja: 20.42, 28.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

- Życzę wszystkim wspaniałej gry, niech wygrają najlepsi! To wielkie wyróżnienie dla Powiatu Kutnowskiego, że jesteśmy pierwszą Ligą w Polsce, a podobno też na świecie więc myślę, że wszyscy zawodnicy powinni dać z siebie wszystko. Życzę wszystkim wielu zdobytych punktów i zabawy zgodnej z zasadami fair play! – mówił podczas otwarcia Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

Liga objęła aż 8 gmin w Powiecie Kutnowskim, a w zawodach zmierzyły się drużyny: KS Kutno, MKS EXPOM Krośniewianka (Gmina Krośniewice), GKS Bedlno (Gmina Bedlno), LKS Ostrovia Ostrowy (Gmina Nowe Ostrowy), Reprezentacja Gmina Strzelce, Reprezentacja Gmina Łanięta, Reprezentacja Gmina Dąbrowice, Reprezentacja Gmina Żychlin. 

- Rozgrywki  odbywać się będą raz w miesiącu, co daje nam siedem spotkań za każdym razem w innej gminie. Każdy zespół rozegra dwa spotkania singlowe i jedno deblowe w ramach jednego meczu, a rozgrywki potrwają od listopada do czerwca z wyłączeniem grudnia, jako okres świąteczny. Zapraszam serdecznie do kibicowania, gwarantuję ogrom sportowych emocji – mówił Tomasz Marciniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.

 Organizatorami Ligi są: Powiat Kutnowski, Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie, MKS EXPOM Krośniewianka, Fundacja Abi, PZTEQ.

 Liga Teqball odbyła się pod Patronatem Honorowym Daniela Kowalika, Starosty Kutnowskiego oraz Michała Listkiewicza.

 - Ogromnie się cieszę, że inauguracja Pierwszej w Polsce Powiatowej Ligii Teqball rozpoczęła się w Krośniewicach! Trzymam kciuki za zawodników - mówił Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

 - Chciałbym dodać, że inauguracja naszej pierwszej w Polsce Powiatowej Ligii w Teqball schodzi się w czasie z Mundialem w Teqball w Niemczech. Bardzo się cieszę, że właśnie tu, w Krośniewicach, w Powiecie Kutnowskim rozpoczynamy tak ważne wydarzenie dla tej nowej dyscypliny sportu, jak inauguracja Ligii Teqball! - powiedział Tomasz Marciniak.

(Starostwo Powiatowe w Kutnie/Redaktor)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%