Zamknij

UKS Dziewiątka na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego

18.38, 26.09.2022 Jacek Kudła Aktualizacja: 18.42, 26.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Od 23 do25 września w Lublinie odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski U16 2022 Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. W elitarnym gronie najlepszych młodzików w kraju (20 zawodniczek i zawodników w konkurencjach technicznych i 40 w konkurencjach biegowych) znalazła się trójka kutnowskich młodzików, zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka”:

  • Agnieszka Bryszewska w biegu na 80 m ppł.,
  • Igor Frydrysiak w biegu na 1000 m,
  • Hubert Kowalski w skoku wzwyż i w biegu na 110 m ppł.

 - Wyjechaliśmy na te zawody z Łodzi autokarem wraz z reprezentacją województwa łódzkiego już w piątek przed południem, ponieważ  w sobotę  rano  najlepsi młodzicy rozpoczynali rywalizację na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie. Zawody trwały do godziny 17 w niedzielę. Do domu wróciliśmy po północy z niedzieli na poniedziałek  - powiedział trener Huberta Jacek Kudła.

Najwyższe miejsce z kutnowskiej ekipy wywalczył Hubert Kowalski, który w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 170 cm (rekord życiowy zawodnika) zajął ósme miejsce. Hubert wystartował także w eliminacjach na 110 m ppł., które ukończył na 11 miejscu. Czas 16,04 s pozwolił mu się zakwalifikować do finału B (walka o miejsca 9-16). Jednak po falstarcie w decydującym biegu został sklasyfikowany ostatecznie na miejscu 15.

- Bardzo dobry występ Huberta, który tydzień wcześniej w Krakowie wywalczył czwarte miejsce w krajowych mistrzostwach w pięcioboju. Rekord życiowy w skoku wzwyż, w którym ma jeszcze potężne możliwości i po przepracowaniu zimy już w startach halowych powinien to udowodnić - powiedział trener Jacek Kudła.

Bardzo dobrze wypadli także:

- Agnieszka Bryszewska w biegu na 80 m ppł., która z czasem 12,57 zajęła ostatecznie 21 miejsce w 40 osobowej stawce młodych płotkarek. Do finału zabrakło naszej zawodniczce 0,12 s.

- Igor Frydrysiak w biegu na 1000 m z czasem 2;56,72 min;s zajął 28 miejsce.

- Zarówno Agnieszka jak i Igor pobiegli na miarę swoich możliwości. Obydwoje „otarli się” o swoje rekordy życiowe. Cała trójka ma za sobą bardzo ciężki sezon, poparty solidną pracą i dużą ilością startów. Od stycznia wszyscy przechodzą do kategorii juniora młodszego i czekają ich kolejne wyzwania - podsumował starty swoich podopiecznych trener „Dziewiątki”.

(Jacek Kudła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Zniesmaczony Zniesmaczony

0 0

Mieszkaniec Kutna Adrian Gralak zawalczy na gali KSW a tutaj cisza? Weź zlikwiduj ten portal kobito bo dramat! Sto lat za KCI i Panoramą Kutna. 3 tysiące na Fejsie? Siusiaka pokażę i więcej klików zgarnę haha 14:49, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%